Final Results

Pos Bib Name Time ± Category Team
1. 3 Tristan Williams 00:58:59.1 00:00:00.0 Male open
2. 63 Andrew Drummond 01:01:10.8 00:02:11.7 Male open
3. 59 Kurt Hackler 01:04:36.6 00:05:37.5 Male open Ultramegarange
4. 55 Hunter Cote 01:06:13.8 00:07:14.7 Male open
5. 33 Rowan Kamman 01:06:17.7 00:07:18.6 Male open PFC
6. 48 Grant Haynes 01:07:27.2 00:08:28.1 Male open
7. 85 Jessica Marion 01:08:02.8 00:09:03.7 Female open
8. 8 Andrew Doherty 01:08:08.3 00:09:09.2 Male open
9. 51 Jerimy Arnold 01:08:29.6 00:09:30.5 Male open TARC
10. 7 Jeff Brooks 01:10:26.2 00:11:27.1 Male open
11. 10 Rob Rives 01:10:47.0 00:11:47.9 Male open
12. 15 Brian Byrne 01:11:04.8 00:12:05.7 Male open none
13. 72 Margaret Graciano 01:12:36.8 00:13:37.7 Female open
14. 39 Randy Letourneau 01:14:05.5 00:15:06.4 Male open Guthries
15. 17 Samuel Brown 01:14:06.9 00:15:07.8 Male open
16. 75 Amelia Ortiz 01:14:20.6 00:15:21.5 Female open
17. 47 Benjamin Leoni 01:14:55.9 00:15:56.8 Male open
18. 45 Jacob Northcutt 01:15:10.3 00:16:11.2 Male open
19. 38 Ted Teegarden 01:15:34.6 00:16:35.5 Male open
20. 22 Bill Cobb 01:18:09.9 00:19:10.8 Male open
21. 27 Claes Thelemarck 01:18:12.0 00:19:12.9 Male open
22. 44 Garry Harrington 01:18:16.9 00:19:17.8 Male open
23. 31 Richard Fargo 01:18:34.2 00:19:35.1 Male open
24. 61 Brad Clark 01:19:19.6 00:20:20.5 Male open
25. 60 Gabe Boisseau 01:19:32.0 00:20:32.9 Male open
26. 71 Haley Heinrich 01:20:06.4 00:21:07.3 Female open
27. 13 Colin Finn 01:20:58.2 00:21:59.1 Male open
28. 40 Mike Carbone 01:21:32.7 00:22:33.6 Male open Trail Monster Running
29. 6 Jim Siewierski 01:23:06.1 00:24:07.0 Male open
30. 53 Ryan Canales 01:23:31.8 00:24:32.7 Male open
31. 14 Matthew Gordon 01:28:37.6 00:29:38.5 Male open
32. 41 John Rodrigue 01:29:02.8 00:30:03.7 Male open Trail Monster Running
33. 20 Soren Monroe-Anderson 01:29:06.3 00:30:07.2 Male open The Endurance Drive
34. 19 Jim Anderson 01:29:15.7 00:30:16.6 Male open The Endurance Drive
35. 73 Bridget Freudenberger 01:29:23.0 00:30:23.9 Female open CORE
36. 1 William Robichaud 01:29:26.0 00:30:26.9 Male open
37. 9 Daniel Doherty 01:30:58.2 00:31:59.1 Male open
38. 25 Greg Rossolimo 01:31:01.3 00:32:02.2 Male open
39. 42 William Murphy 01:31:02.6 00:32:03.5 Male open
40. 26 Paul Bazanchuk 01:31:27.8 00:32:28.7 Male open CMS
41. 84 Erica Khan 01:31:32.8 00:32:33.7 Female open Team Gloucester
42. 12 Jim Snyder-Grant 01:31:47.5 00:32:48.4 Male open
43. 86 Julianne Gadoury 01:32:16.2 00:33:17.1 Female open
44. 5 Paul Kirsch 01:34:05.8 00:35:06.7 Male open acidotic RACING
45. 29 Sam Eaton 01:36:54.2 00:37:55.1 Male open The Endurance Drive
46. 78 Ewa Johnson 01:38:45.1 00:39:46.0 Female open Acidotic Racing
47. 74 Andrea Leonard 01:38:46.2 00:39:47.1 Female open
48. 28 David Mcdermott 01:39:01.6 00:40:02.5 Male open Trail Monsters
49. 70 Jennifer Bowman 01:40:23.9 00:41:24.8 Female open
50. 37 Charles Kinnett 01:40:42.6 00:41:43.5 Male open
51. 87 Suzie Carrier 01:41:37.4 00:42:38.3 Female open white mountain milers
52. 2 Bob Schor 01:43:25.0 00:44:25.9 Male open
53. 77 Sherry Burnell 01:44:10.1 00:45:11.0 Female open
54. 24 Andrew Cushing 01:44:52.9 00:45:53.8 Male open
55. 67 Annie Evankow 01:44:56.7 00:45:57.6 Female open
56. 81 Alana Scannell 01:45:02.7 00:46:03.6 Female open
57. 36 Mike Pelchat 01:45:28.3 00:46:29.2 Male open
58. 57 William Blackmore 01:47:20.8 00:48:21.7 Male open
59. 49 Joe Fox 01:48:57.1 00:49:58.0 Male open
60. 50 Gary Reuter 01:51:10.3 00:52:11.2 Male open acidotic RACING
61. 32 Donald Mayer 01:51:33.9 00:52:34.8 Male open Barkley Beer Athletic Club
T62. 98 Jenny Johnson 01:57:27.2 00:58:28.1 Limmer division
T62. 99 Adler Brown 01:57:27.2 00:58:28.1 Limmer division
64. 69 Julie Weisman 01:58:14.8 00:59:15.7 Female open Cambridge Sports Union
65. 52 David Shore 01:58:28.8 00:59:29.7 Male open
66. 30 John Moriarty 01:59:17.0 01:00:17.9 Male open
67. 89 Vickie Murphy 01:59:38.9 01:00:39.8 Female open
68. 18 Richard Leonard 01:59:45.4 01:00:46.3 Male open
69. 68 Ellen Chandler 02:02:09.3 01:03:10.2 Female open Upper Valley Running Club
70. 95 Lisa Troy 02:02:25.9 01:03:26.8 Limmer division
71. 54 Caleb Murphy 02:03:54.7 01:04:55.6 Male open
72. 23 Jake Dean 02:04:15.5 01:05:16.4 Male open
73. 65 Elaine Dill 02:04:36.9 01:05:37.8 Female open acidotic RACING
74. 4 Carl Nadeau 02:08:28.1 01:09:29.0 Limmer division
75. 16 Mark Ross-Parent 02:14:04.5 01:15:05.4 Male open Old Village Crushers
76. 76 Kathrine Kinnett 02:19:44.3 01:20:45.2 Female open
T77. 83 Leigh Grady 02:31:15.5 01:32:16.4 Limmer division Old Village Bakery Crushers
T77. 80 Molly Flavin 02:31:15.5 01:32:16.4 Limmer division Old Village Crushers(Mark Ross- Parent)