Final Results

Pos Bib Name Time ± Group Team
1. 207 Andrew Jones 08:13:54.2 00:00:00.0 Male Team Dave Newport
2. 251 Dee Buchanan 08:47:41.5 00:33:47.3 Male San Domenico RRC
3. 325 Martin Everett 09:03:59.7 00:50:05.5 Male Narberth Nobblers
4. 329 Matthew Baumber 09:20:34.5 01:06:40.3 Male
5. 257 Emma Williams 09:21:51.3 01:07:57.1 Female DDMT
6. 262 Gari John 09:26:52.8 01:12:58.6 Male
T7. 389 Tasha Sexton 09:43:09.5 01:29:15.3 Female Pembrokeshire Harriers AAC
T7. 387 Stuart Howe 09:43:09.5 01:29:15.3 Male Rhondda Tri
9. 383 Simon Law 09:50:00.0 01:36:05.8 Male
T10. 377 Sean Rice 10:02:06.6 01:48:12.4 Male
T10. 285 James Hiett 10:02:06.6 01:48:12.4 Male Winchester & District AC
12. 273 Helen Platel 10:14:58.2 02:01:04.0 Female Fit for Life
13. 296 John Adams 10:19:26.0 02:05:31.8 Male Rhondda Tri Club
14. 292 Jeremy Thom 10:20:33.3 02:06:39.1 Male
15. 405 Lowri Morgan 10:21:19.2 02:07:25.0 Female
16. 280 Ian Murdey 10:24:02.6 02:10:08.4 Male Hermitage Harriers RC
17. 270 Hayley Price 10:29:08.2 02:15:14.0 Female
18. 314 Lee Gardiner 10:34:25.5 02:20:31.3 Male
19. 247 David Cox 10:49:27.5 02:35:33.3 Male Carn Runners of Holman
20. 395 Tom Cleaver 10:50:55.3 02:37:01.1 Male
21. 332 Michael Burke 10:52:51.0 02:38:56.8 Male Haywards Heath Harriers
22. 331 Michael Shearwood 10:53:04.1 02:39:09.9 Male
23. 278 Ian Hoare 10:53:44.8 02:39:50.6 Male Bitton Road Runners
24. 241 Daisie Rolfe 10:54:32.6 02:40:38.4 Female Clapham Chasers
25. 357 Rhys Jenkins 10:57:13.6 02:43:19.4 Male
26. 373 Samuel Coombs 11:03:59.1 02:50:04.9 Male Nailsea RC
27. 327 Matthew Hedderman 11:05:08.9 02:51:14.7 Male Larkfield AC
28. 355 Rebecca Emslie 11:06:34.7 02:52:40.5 Female
29. 223 Callum Swann 11:06:44.8 02:52:50.6 Male
30. 309 Kevin Bonfield 11:06:48.3 02:52:54.1 Male
T31. 403 Will Douglas 11:15:59.2 03:02:05.0 Male
T31. 224 Carl Walsh 11:15:59.2 03:02:05.0 Male Rhondda Valley Runners
33. 397 Tony Bloomer 11:19:43.9 03:05:49.7 Male
34. 302 Kai Ng 11:21:13.6 03:07:19.4 Male London City Runners
35. 253 Derek Queenan 11:22:07.8 03:08:13.6 Male Cleveland Wheelers
36. 364 Richard Vinnicombe 11:24:33.5 03:10:39.3 Male
37. 308 Kevin Raymond 11:26:50.8 03:12:56.6 Male Run 4 All
38. 367 Richard Hill 11:33:24.2 03:19:30.0 Male
T39. 398 Tony Croucher 11:34:46.6 03:20:52.4 Male
T39. 204 Alexandra Kerr 11:34:46.6 03:20:52.4 Female
41. 354 Rachel Price 11:42:53.7 03:28:59.5 Female
42. 220 Benjamin Delve 11:45:48.2 03:31:54.0 Male
T43. 203 Aisling Pigott-Jones 11:46:10.1 03:32:15.9 Female Aisling Pigott
T43. 376 Scott Jenkins 11:46:10.1 03:32:15.9 Male
45. 378 Seb Jennings 11:47:16.4 03:33:22.2 Male
46. 380 Sian Warfield Reid 11:47:22.1 03:33:27.9 Female
47. 307 Ken Baxter 11:47:54.5 03:34:00.3 Male
48. 208 Andrew Colwill 11:49:07.3 03:35:13.1 Male
49. 256 Elaine Dean 11:50:09.6 03:36:15.4 Female 100 Marathon Club
50. 361 Richard Bowen 12:01:57.3 03:48:03.1 Male Griffithstown Harriers
51. 232 Christian Lambert 12:09:44.4 03:55:50.2 Male
52. 369 Rosina Rowland 12:14:51.3 04:00:57.1 Female Thornbury RC
T53. 388 Stuart Morgan 12:15:14.4 04:01:20.2 Male
T54. 328 Matthew Brushett 12:15:14.4 04:01:20.2 Male
T54. 306 Kelly Felstead 12:15:14.4 04:01:20.2 Female Islwyn RC
56. 341 Oliver Smith 12:26:59.7 04:13:05.5 Male
57. 210 Andrew Clifton 12:28:09.7 04:14:15.5 Male
58. 250 Dean Mcminn 12:39:10.1 04:25:15.9 Male Outdoor Fitness
T59. 402 Wes Oconnor 12:44:06.2 04:30:12.0 Male
T59. 243 Daniel Egan 12:44:06.2 04:30:12.0 Male
T61. 324 Mark Corton 12:45:09.4 04:31:15.2 Male
T61. 407 Sian Parry 12:45:09.4 04:31:15.2 Female
63. 286 James Robertson 12:45:16.6 04:31:22.4 Male
64. 347 Paul Waldron 12:46:12.3 04:32:18.1 Male
65. 392 Tim Petterson 12:46:23.8 04:32:29.6 Male Pontyclun Roadrunners
T66. 301 Jude Dayne 12:49:05.8 04:35:11.6 Female
T67. 350 Phil Servas 12:49:05.8 04:35:11.6 Male
T67. 261 Gareth Richards 12:49:05.8 04:35:11.6 Male Cwmogwr running club
69. 213 Andrew Bennett 12:49:17.6 04:35:23.4 Male
70. 335 Neil Mckay 12:50:08.2 04:36:14.0 Male
T71. 287 James Hinton 12:53:05.4 04:39:11.2 Male Hereford Triathlon Club
T72. 390 Thomas Makin 12:53:05.4 04:39:11.2 Male
T72. 356 Rhydian Morgan 12:53:05.4 04:39:11.2 Male
74. 263 Gavin Froley 12:53:41.6 04:39:47.4 Male
T75. 291 Jason Kenway 12:54:53.9 04:40:59.7 Male Bad Boy Running
T75. 304 Karolina Burchill 12:54:53.9 04:40:59.7 Female
T77. 342 Paul Martin 12:59:42.6 04:45:48.4 Male
T78. 320 Mark Bloxham 12:59:42.6 04:45:48.4 Male
T79. 363 Richard England 12:59:42.6 04:45:48.4 Male
T79. 249 David Shuttleworth 12:59:42.6 04:45:48.4 Male
T81. 303 Karl Fletcher 13:03:15.9 04:49:21.7 Male Tipton Harriers
T81. 385 Steve Rees 13:03:15.9 04:49:21.7 Male
T83. 315 Lisa Sammons 13:05:53.6 04:51:59.4 Female Oxford City AC
T83. 236 Christopher Williams 13:05:53.6 04:51:59.4 Male
85. 339 Nick Jones 13:08:52.7 04:54:58.5 Male
86. 386 Steven Price 13:15:33.8 05:01:39.6 Male
87. 248 David Palmer 13:18:37.2 05:04:43.0 Male 100 Marathon Club
T88. 345 Paul Hayler 13:43:30.6 05:29:36.4 Male
T88. 318 Marc Parsons 13:43:30.6 05:29:36.4 Male
T90. 313 Laurie Hughes 13:45:56.2 05:32:02.0 Male
T90. 366 Richard Owen 13:45:56.2 05:32:02.0 Male
92. 231 Chris Coombs 13:46:32.7 05:32:38.5 Male Stroud & District AC
93. 305 Keith Mcandrew 13:47:29.3 05:33:35.1 Male Mudstacle
94. 311 Kris Denholm 13:48:37.6 05:34:43.4 Male Ogmore phoenix runners
95. 297 John Evans 13:49:05.5 05:35:11.3 Male
T96. 408 Gregg Williams 13:50:40.9 05:36:46.7 Male
T97. 290 Jason Lowry 13:50:40.9 05:36:46.7 Male
T97. 359 Richard Corp 13:50:40.9 05:36:46.7 Male TRA
T99. 264 Gemma Hewitt 14:00:13.6 05:46:19.4 Female Forest of Dean AC
T99. 379 Sharon Trivett 14:00:13.6 05:46:19.4 Female
T101. 242 Dan Lawrence 14:30:39.0 06:16:44.8 Male
T101. 239 Craig Ellis 14:30:39.0 06:16:44.8 Male
T103. 336 Nichola Powell Davies 14:39:10.2 06:25:16.0 Female Dredgers
T103. 272 Helen Thompson Jones 14:39:10.2 06:25:16.0 Female Dredgers
T105. 240 Craig Regan 14:41:57.7 06:28:03.5 Male
T105. 353 Rachel Regan 14:41:57.7 06:28:03.5 Female
107. 349 Peter Hartley-Green 14:42:01.2 06:28:07.0 Male
108. 235 Christopher Sexton 14:47:43.3 06:33:49.1 Male Pembrokeshire Harriers AAC
T109. 338 Nick Simon 14:56:19.3 06:42:25.1 Male Almost Athletes
T109. 351 Philip Simon 14:56:19.3 06:42:25.1 Male Almost Athletes
T111. 228 Chris Davies 15:06:37.5 06:52:43.3 Male Davies family
T112. 260 Fiona Owen 15:06:37.5 06:52:43.3 Female Eryri Harriers
T113. 274 Hugh Morgan 15:06:37.5 06:52:43.3 Male Eryri Harriers
T113. 259 Emma Davies 15:06:37.5 06:52:43.3 Female Davies family
T115. 279 Ian Lowe 15:19:41.2 07:05:47.0 Male
T116. 381 Simon Downs 15:19:41.2 07:05:47.0 Male East End RRC
T117. 252 Denis Mckay 15:19:41.2 07:05:47.0 Male
T118. 362 Richard Cooke 15:19:41.2 07:05:47.0 Male
T119. 205 Alice May Thomas 15:19:41.2 07:05:47.0 Female
T120. 312 Lauren Piercy 15:19:41.2 07:05:47.0 Female Run Bont - Run Wales
T120. 244 Darren Beavan 15:19:41.2 07:05:47.0 Male
122. 406 Karl Necke 15:19:58.0 07:06:03.8
123. 317 Lukas Wiessnet 15:22:05.6 07:08:11.4 Male
124. 358 Richard Gower 15:23:54.4 07:10:00.2 Male Gower's Growlers
T125. 340 Nick Venables 15:26:44.0 07:12:49.8 Male Llanelli AAC
T125. 401 Wayne Hayhurst 15:26:44.0 07:12:49.8 Male Cwm Ogwr Running Club
127. 295 John Cunnane 16:02:34.2 07:48:40.0 Male Long Distance Walkers Association
128. 300 Jonathan Savage 16:02:41.7 07:48:47.5 Male
129. 234 Christopher Jones 16:03:20.4 07:49:26.2 Male 3M Gorseinon RRC
T130. 218 Beata Rybinska 16:03:38.7 07:49:44.5 Female
T130. 310 Kieron Chambers 16:03:38.7 07:49:44.5 Male
132. 382 Simon Hurford 16:03:49.0 07:49:54.8 Male 3M Gorseinon RRC
133. 298 Jon Broster 16:04:43.4 07:50:49.2 Male Bad Boy Running
T134. 330 Melonie Senior 16:09:19.6 07:55:25.4 Female Islwyn RC
T134. 400 Vicki Jones 16:09:19.6 07:55:25.4 Female Islwyn RC
136. 214 Andrzej Nowak 16:10:17.9 07:56:23.7 Male
137. 374 Sarah Stephenson 16:22:25.8 08:08:31.6 Female Chorlton Runners
138. 254 Dewi Wyn Morgan 16:23:04.2 08:09:10.0 Male Putney Running Club
139. 365 Richard Sands 16:23:13.1 08:09:18.9 Male Serpentine RC
T140. 344 Paul Treadwell 16:23:21.8 08:09:27.6 Male Chiltern Harriers AC
T140. 346 Paul Glendennan 16:23:21.8 08:09:27.6 Male
142. 202 Aimee Morgan 16:39:13.0 08:25:18.8 Female
143. 352 Philippa Lovering 16:48:48.3 08:34:54.1 Female
144. 238 Clare Biddle 16:50:57.2 08:37:03.0 Female Notts Women's Runners
145. 323 Mark Rabaiotti 24:08:42.3 15:54:48.1 Male Swansea Harriers AC
146. 255 Duncan Down 24:09:26.0 15:55:31.8 Male
147. 216 Andy Wareing 24:11:37.1 15:57:42.9 Male