Final Results

Pos Bib Name Time ± Group Team
1. 47 Gareth Walton 00:33:27.1 00:00:00.0 5k
2. 32 Paul Warner 00:37:03.3 00:03:36.2 5k Avon Valley Runners
3. 12 Carole Nicol 00:40:19.6 00:06:52.5 5k
4. 3 Phillip Young 00:40:44.8 00:07:17.7 10.5k Windle Valley Runners
5. 65 Neil Smith 00:41:27.3 00:08:00.2 10.5k cc
6. 4 Asia Zmyslona 00:42:17.6 00:08:50.5 10.5k
7. 59 Nauris Eglitis 00:44:41.4 00:11:14.3 10.5k
8. 58 Prashanth Kumar 00:45:39.8 00:12:12.7 10.5k Almost Athletes
9. 56 Simon Jarvis 00:46:31.8 00:13:04.7 10.5k Almost Athletes
10. 39 Alex Thompson 00:48:14.0 00:14:46.9 10.5k
11. 22 Gary Hacker 00:49:16.3 00:15:49.2 10.5k
12. 24 Kate Hails 00:52:57.3 00:19:30.2 10.5k Avon Valley Runners
13. 66 Sophie Wabworth 00:53:06.0 00:19:38.9 10.5k
14. 61 Christina Pugsley 00:53:28.2 00:20:01.1 10.5k Newbury AC
15. 34 Lisa Oneill 00:54:55.3 00:21:28.2 10.5k
16. 36 Chris Lewis 00:55:10.8 00:21:43.7 10.5k
17. 67 Simon Lowe 00:55:38.5 00:22:11.4 10.5k
18. 64 Kelly Longley 00:57:27.0 00:23:59.9 10.5k
19. 52 Paulo Eusedio 00:57:47.9 00:24:20.8 10.5k
20. 48 Kim Schneider 00:58:03.6 00:24:36.5 10.5k
21. 29 Tim Shackel 00:58:16.7 00:24:49.6 10.5k
22. 51 Amy Cameron 00:58:32.5 00:25:05.4 10.5k Swindon Striders
23. 5 Richard Pinchin 00:59:58.3 00:26:31.2 10.5k
24. 63 Megan Davies 01:00:46.6 00:27:19.5 5k
25. 62 Kathryn Tweedale 01:00:49.7 00:27:22.6 5k
26. 20 Amanda-Jane Bygrave 01:00:59.7 00:27:32.6 10.5k Avon Valley Runners
27. 27 Denise Von Roretz 01:01:27.6 00:28:00.5 10.5k Salisbury AC & RC
28. 42 Natalie Highett 01:01:52.5 00:28:25.4 10.5k cc
29. 44 Jonathan Frost 01:02:09.8 00:28:42.7 10.5k Mudstacle
30. 60 Arron Butt 01:03:16.5 00:29:49.4 10.5k
31. 55 Lily Holding 01:03:19.4 00:29:52.3 10.5
32. 8 Chris Ashton 01:04:40.6 00:31:13.5 10.5k Avon Valley Runners
33. 13 Michael Nicol 01:05:00.8 00:31:33.7 10.5k
34. 49 Kerry Shardlow 01:05:21.9 00:31:54.8 10.5k cc
35. 53 Michelle Cope 01:05:32.9 00:32:05.8 10.5k
36. 54 Holly Smith 01:05:34.2 00:32:07.1 10.5k
37. 28 Tracy Titcombe 01:06:05.7 00:32:38.6 10.5k
38. 40 Vicky Long 01:06:10.0 00:32:42.9 10.5k
T39. 45 Elizabeth Perry 01:06:53.2 00:33:26.1 10.5k Slinn Allstars
T39. 46 James Perry 01:06:53.2 00:33:26.1 10.5k Slinn Allstars
41. 33 Lily Shaw 01:08:04.9 00:34:37.8 10.5k
42. 43 Hannah Hiscock 01:08:25.8 00:34:58.7 10.5k Run Mummy Run
43. 41 Emma Symons 01:09:20.8 00:35:53.7 10.5k
44. 16 Simon Dryland 01:09:40.6 00:36:13.5 10.5k
45. 11 Charlene Hurd 01:11:13.3 00:37:46.2 10.5k
46. 23 Mark Woodward-Hunt 01:11:21.4 00:37:54.3 10.5k
47. 7 Maria Hedge 01:11:27.7 00:38:00.6 10.5k Swindon Harriers
48. 17 Simon Hewitt 01:12:43.2 00:39:16.1 10.5k Marlborough Running Club
49. 21 Mark Bygrave 01:12:53.2 00:39:26.1 10.5k Avon Valley Runners
50. 6 Nicola York 01:13:47.2 00:40:20.1 10.5k Swindon Harriers
51. 9 Pauline Morgan 01:13:48.8 00:40:21.7 10.5k Swindon Harriers
52. 15 Anneliese Johnston 01:14:10.5 00:40:43.4 10.5k Calne Running Club
53. 14 Lilly Hopkins 01:14:11.8 00:40:44.7 10.5k Calne Running Club
54. 25 Cedric Duval 01:20:42.0 00:47:14.9 10.5k
55. 26 Rachael Johnson 01:20:45.1 00:47:18.0 10.5k
56. 35 Cathy Warner 01:34:04.8 01:00:37.7 10.5k
57. 50 Michelle Maybury 01:35:01.3 01:01:34.2 10.5k Run Mummy Run
58. 19 Fred Inselin 01:35:03.3 01:01:36.2 10.5k
59. 2 Diana Wilson 01:47:12.2 01:13:45.1 10.5k cc Wessex Canicross