Final Results

Pos Bib Name Time ± Team
1. 25 Linus Hultegård 00:59:05.8 00:00:00.0 Sävedalens AIK
2. 20 P�r Hansson 01:03:49.1 00:04:43.3
3. 80 Jerome Manceau 01:09:11.8 00:10:06.0 Icebug
4. 28 Anders Johansson 01:09:45.0 00:10:39.2
5. 10 Anders Dahlgren 01:10:19.4 00:11:13.6
6. 76 Svante Lundgren 01:10:30.2 00:11:24.4 Solvikingarna
7. 77 Rame Lajqi 01:10:52.4 00:11:46.6 Aktivitus SC
8. 31 Henrik Josefsson 01:12:43.5 00:13:37.7 Aktivitus Sports Club
9. 17 Mats Nyström 01:12:49.6 00:13:43.8
10. 61 Linus Stridsman 01:15:27.8 00:16:22.0
11. 46 Niklas Olsson 01:15:33.7 00:16:27.9 Pantern Running Club
12. 52 Christoffer Sandberg 01:15:43.2 00:16:37.4
13. 84 Fredrik Gustavsson 01:16:42.1 00:17:36.3 Aktivitus sport club
14. 55 Lars Selberg 01:16:44.2 00:17:38.4 Solvikingarna
15. 21 Leo Heim 01:16:58.4 00:17:52.6
16. 53 Andreas Schö1ndell 01:17:00.5 00:17:54.7 IK Stern
17. 44 Andreas Nordin 01:19:22.9 00:20:17.1 Lilla Löpklubben
18. 5 Magnus Blomquist 01:19:39.0 00:20:33.2
19. 51 Alexander Sandberg 01:21:42.2 00:22:36.4
20. 83 Ville Wallenius 01:22:09.5 00:23:03.7 Mölndal Outdoor
21. 79 Christin Ljungars 01:22:13.7 00:23:07.9 Solvikingarna
22. 8 Maria Olsson 01:22:25.0 00:23:19.2 Pantern running club
23. 41 Marcus Markstad 01:24:50.9 00:25:45.1
24. 43 Emelie Nilsson 01:25:03.6 00:25:57.8 GRC
25. 81 Christian Hartwigsson 01:27:20.7 00:28:14.9
26. 75 Linus Hultman 01:27:29.9 00:28:24.1
27. 9 Jonas Carlsson 01:27:37.0 00:28:31.2
28. 42 Carl Medin 01:27:47.1 00:28:41.3
29. 74 Ulrika Eek 01:28:11.4 00:29:05.6 IK Stern
30. 60 Mattias Strid 01:30:41.3 00:31:35.5
31. 48 Thomas Pantzar 01:31:53.5 00:32:47.7 Acorn Technology
32. 29 Christine Johansson 01:32:09.2 00:33:03.4
33. 71 Peter Zachrisson 01:33:00.0 00:33:54.2
34. 40 Benjamin Lyngfelt 01:33:14.1 00:34:08.3
35. 82 Peter Lindqvist 01:34:34.5 00:35:28.7 Team Happy Hiker
36. 15 Ida Enstedt 01:35:17.8 00:36:12.0 Garmin
37. 54 Jennie Selberg 01:39:48.2 00:40:42.4 Vinden
38. 4 Matz Blidh 01:40:33.4 00:41:27.6
T39. 67 Malin Wahlen Hermansson 01:40:38.5 00:41:32.7
T39. 50 Pernilla Rönnefors 01:40:38.5 00:41:32.7
41. 59 Erik Strannegård 01:41:06.4 00:42:00.6
42. 72 Karin Ådale 01:44:09.5 00:45:03.7
43. 70 Ulrika Ydse 01:45:00.7 00:45:54.9 IFK Skövde FIK
T44. 13 Fredric Engelke 01:47:08.6 00:48:02.8 Structor Miljö Väst AB
T44. 14 Lisa Engelke 01:47:08.6 00:48:02.8 Structor Miljö Väst AB
46. 23 Emma Henriksson 01:47:58.8 00:48:53.0
T47. 64 Erik Svensson 01:49:16.7 00:50:10.9
T47. 7 Martin Böhm Gustafsson 01:49:16.7 00:50:10.9
49. 1 Erika Andersson 01:49:50.7 00:50:44.9 Crossfit Göta
50. 47 Sofia Orrelid 01:50:42.8 00:51:37.0 IFK Göteborg friidrott
51. 36 Cisilia Lindblad 01:56:24.8 00:57:19.0
52. 32 Helena Kjeldsen 01:58:49.7 00:59:43.9 Springklers
T53. 19 Emma Grahl 02:02:56.3 01:03:50.5
T53. 65 Andrea Thorin 02:02:56.3 01:03:50.5
55. 78 Sofia Levin 02:06:06.0 01:07:00.2
56. 27 Lotta Jegenstam 02:06:08.7 01:07:02.9
57. 38 Michaela Lindgren 02:11:13.8 01:12:08.0
58. 73 Johanna Lagerfors 02:24:42.1 01:25:36.3