Final Results

Pos Bib Name Time ± Group Team
1. 101 Paul Fernandez 06:09:29.3 00:00:00.0 Male Abingdon Amblers AC
2. 100 Paul Collins 06:18:54.0 00:09:24.7 Male
3. 40 Dominic Pascoe 06:22:01.4 00:12:32.1 Male
4. 141 Steven Hooper 06:29:48.2 00:20:18.9 Male Pontypridd (Roadents) AC
5. 51 Harry Allen 06:34:54.4 00:25:25.1 Male
6. 117 Robert Dunn 06:37:32.2 00:28:02.9 Male Sale Harriers Manchester
7. 53 Helen Platel 06:52:54.4 00:43:25.1 Female Manup UK
8. 60 James Douglas 06:56:51.1 00:47:21.8 Male
9. 151 Tony Everitt 06:57:39.1 00:48:09.8 Male CHORLTON RUNNERS
10. 42 Edward John 07:13:47.1 01:04:17.8 Male
11. 131 Sharon Bareham 07:15:06.0 01:05:36.7 Female
12. 52 Helen Duffield 07:15:26.9 01:05:57.6 Female Chepstow Harriers
13. 81 Kitty Deeley 07:22:10.0 01:12:40.7 Female
T14. 106 Peter Cucuz 07:24:35.5 01:15:06.2 Male
T14. 71 Justin Hayes 07:24:35.5 01:15:06.2 Male Chorlton Runners
T16. 153 William Reekie 07:25:45.8 01:16:16.5 Male
T16. 85 Lorraine Pang 07:25:45.8 01:16:16.5 Female Chorlton Runners
18. 79 Kenneth Roberts 07:30:34.3 01:21:05.0 Male
T19. 90 Martyn Driscoll 07:32:36.1 01:23:06.8 Male
T19. 87 Mark Buxton 07:32:36.1 01:23:06.8 Male
21. 41 Dylan Hughes 07:38:41.4 01:29:12.1 Male
22. 124 Sam Huckin 07:41:32.3 01:32:03.0 Male
T23. 89 Mark Edwards 07:41:51.2 01:32:21.9 Male
T23. 134 Simon Anderson 07:41:51.2 01:32:21.9 Male
T25. 19 Chris Waith 07:49:46.6 01:40:17.3 Male
T25. 58 Jackie Peake 07:49:46.6 01:40:17.3 Female
27. 69 Jude Bek 07:50:05.5 01:40:36.2 Female Chorton Runners
28. 109 Philip Taylor 07:51:23.9 01:41:54.6 Male
29. 4 Alex Worthington 07:53:51.4 01:44:22.1 Male
30. 10 Barry Phillips 07:54:23.7 01:44:54.4 Male
T31. 44 Gari John 07:56:49.4 01:47:20.1 Male 3M Gorseinon RRC
T31. 82 Lee Morris 07:56:49.4 01:47:20.1 Male 3M Gorseinon RRC
33. 137 Stephen Jones 07:57:00.5 01:47:31.2 Male
34. 98 Nicola Thomas 07:58:10.0 01:48:40.7 Female
T35. 32 Darren Chalk 08:00:43.3 01:51:14.0 Male
T36. 74 Keith James 08:00:43.3 01:51:14.0 Male Lliswerry Runners
T36. 111 Raven Timms 08:00:43.3 01:51:14.0 Female Lliswerry Runners
38. 66 Jon Thiel 08:01:52.3 01:52:23.0 Male Bridgend AC
39. 123 Ryan Cook 08:13:56.2 02:04:26.9 Male
40. 133 Simon Mcintyre 08:14:06.8 02:04:37.5 Male
41. 15 Cemlyn Jeffreys 08:16:54.1 02:07:24.8 Male
42. 94 Mike Hurley 08:19:12.5 02:09:43.2 Male
43. 156 Yvonne Williams 08:22:39.0 02:13:09.7 Female Penarth & Dinas Runners
44. 63 Jane Roscoe 08:22:53.7 02:13:24.4 Female Portishead Running Club
45. 2 Adam Cooke 08:23:03.9 02:13:34.6 Male
T46. 150 Tony Bramham 08:34:47.0 02:25:17.7 Male
T47. 78 Kelvin Phelps 08:34:47.0 02:25:17.7 Male HM Forces
T47. 154 William Thomas 08:34:47.0 02:25:17.7 Male
T49. 118 Ronald Johnson 08:35:00.2 02:25:30.9 Male
T49. 138 Steve Williams 08:35:00.2 02:25:30.9 Male
T51. 73 Karl Walker 08:35:20.3 02:25:51.0 Male Notts Fire & Rescue Service
T52. 128 Sammy Adcock 08:35:20.3 02:25:51.0 Male
T52. 142 Steven Moule 08:35:20.3 02:25:51.0 Male
T54. 24 Claire Nunn 08:40:45.0 02:31:15.7 Female
T54. 132 Sharon Ellis 08:40:45.0 02:31:15.7 Female
56. 83 Lesley Mainwaring 08:43:10.9 02:33:41.6 Male
57. 140 Steven Blewett 08:45:12.8 02:35:43.5 Male
58. 95 Neal Anderson 08:48:14.8 02:38:45.5 Male
59. 139 Steve Harris 08:51:34.6 02:42:05.3 Male
60. 93 Michael Williams 08:52:26.1 02:42:56.8 Male
61. 135 Sorsha Harney 08:53:32.7 02:44:03.4 Female
62. 31 Daniel Millward 08:57:01.5 02:47:32.2 Male
63. 46 Gavin Blackmore 08:58:06.1 02:48:36.8 Male
64. 103 Paul Harris 09:00:57.0 02:51:27.7 Male 3M Gorseinon RRC
T65. 77 Kelly Felstead 09:01:13.0 02:51:43.7 Female Islwyn RC
T65. 112 Raymond Hasler 09:01:13.0 02:51:43.7 Male
67. 120 Royston Whitney 09:04:38.5 02:55:09.2 Male
68. 119 Ross Murdoch 09:08:58.9 02:59:29.6 Male Chorlton Runners
T69. 104 Paul Lucas 09:13:09.9 03:03:40.6 Male
T69. 6 Andrew Coleman 09:13:09.9 03:03:40.6 Male
71. 108 Phil Servas 09:18:54.6 03:09:25.3 Male
72. 126 Sam Gregory 09:23:38.9 03:14:09.6 Male
73. 23 Christopher Gosling 09:26:22.4 03:16:53.1 Male
74. 122 Ryan Hickman 09:28:33.8 03:19:04.5 Male
75. 33 Dave Smith 09:30:36.0 03:21:06.7 Male
76. 80 Kevin Lane 09:32:22.8 03:22:53.5 Male
T77. 70 Julie Evans 09:34:11.4 03:24:42.1 Female
T78. 45 Gary Cotter 09:34:11.4 03:24:42.1 Male
T79. 115 Richard Oram 09:34:11.4 03:24:42.1 Male
T79. 14 Cathy Pearce 09:34:11.4 03:24:42.1 Female
81. 143 Stuart Davies 09:48:37.9 03:39:08.6 Male SOUTH WALES TRI
82. 7 Andrew Hall 10:08:49.3 03:59:20.0 Male
83. 145 Suzy Dymond-White 10:09:25.7 03:59:56.4 Female
84. 43 Fiona Hill 10:10:40.1 04:01:10.8 Female
85. 99 Paul Brennan 10:28:49.3 04:19:20.0 Male
86. 27 Colin Pheasant 10:32:05.6 04:22:36.3 Male Chase Harriers
87. 114 Richard Davies 10:38:30.5 04:29:01.2 Male
88. 91 Mat Gilliard 10:38:52.9 04:29:23.6 Male
T89. 50 Carol Vyner 10:59:43.1 04:50:13.8 Female
T90. 49 Graham Vyner 10:59:43.1 04:50:13.8 Male
T91. 116 Robert Kelly 10:59:43.1 04:50:13.8 Male
T92. 61 James Kelly 10:59:43.1 04:50:13.8 Male
T92. 146 Tom Marler 10:59:43.1 04:50:13.8 Male Chorlton Runners
T94. 72 Karen Mason 11:09:02.1 04:59:32.8 Female Tewkesbury Athletic Club
T94. 105 Paul Mason 11:09:02.1 04:59:32.8 Male Tewkesbury Athletic Club
T96. 17 Cheryl Gibbins 11:10:49.1 05:01:19.8 Female
T96. 136 Stephen Gibbins 11:10:49.1 05:01:19.8 Male
98. 55 Huw Price 11:14:45.5 05:05:16.2 Male
T99. 35 David Raynes 11:17:10.5 05:07:41.2 Male Toonie Express Adventure Racing Club
T99. 155 Yvonne Fox 11:17:10.5 05:07:41.2 Female Toonie Express Adventure Racing Club
101. 97 Nicky Yudin 11:18:01.3 05:08:32.0 Female
T102. 113 Rich Starke 11:40:42.9 05:31:13.6 Male
T102. 56 Huw Rogers 11:40:42.9 05:31:13.6 Male Team AVS Police
104. 38 Dean Pritchard 11:45:46.2 05:36:16.9 Male
T105. 62 James Owen 11:53:11.1 05:43:41.8 Male Run4all Neath
T105. 5 Amanda Gilbert 11:53:11.1 05:43:41.8 Female
T107. 64 Jayne Jones 11:57:42.7 05:48:13.4 Female
T107. 84 Lizzie Jones 11:57:42.7 05:48:13.4 Female