Final Results

Pos Bib Name Time ± Group Team
1. 35 Dave Rennick 06:19:34.0 00:00:00.0 Male
2. 18 Bob Turner 06:37:43.4 00:18:09.4 Male North Bristol Running Group
3. 101 Natasha Farid 06:43:38.8 00:24:04.8 Female Les Croupiers RC
4. 102 Neil Reynolds 06:47:32.4 00:27:58.4 Male
5. 1 Adam Chapman 06:52:26.5 00:32:52.5 Male
6. 55 Ian Wang 06:56:05.4 00:36:31.4 Male Les Croupiers RC
7. 56 Jamie Clode 07:02:30.5 00:42:56.5 Male Bridgend AC
8. 37 David Obrien 07:03:21.8 00:43:47.8 Male Wye Valley Runners
T9. 33 Danny Ridley 07:08:19.2 00:48:45.2 Male
T9. 49 Gari John 07:08:19.2 00:48:45.2 Male 3M Gorseinon RRC
11. 34 Darren Owen 07:08:42.3 00:49:08.3 Male
T12. 105 Nick Maccallum 07:13:33.7 00:53:59.7 Male
T12. 89 Mark Finn 07:13:33.7 00:53:59.7 Male Somer AC
14. 5 Alex Worthington 07:24:06.8 01:04:32.8 Male South Wales Police
15. 121 Philip Taylor 07:27:07.2 01:07:33.2 Male
16. 149 Tony Allen 07:28:27.3 01:08:53.3 Male South Wales Police
T17. 15 Ashley Gulwell 07:29:32.4 01:09:58.4 Male
T17. 54 Ian De-Schoolmeester 07:29:32.4 01:09:58.4 Male Fun club
19. 143 Stephen Jones 07:31:50.6 01:12:16.6 Male
20. 32 Dafydd Lewis 07:34:53.1 01:15:19.1 Male
21. 12 Andrew Williams 07:34:59.9 01:15:25.9 Male
T22. 138 Shaine Regan 07:38:09.4 01:18:35.4 Male UKA
T22. 94 Meurig Owen 07:38:09.4 01:18:35.4 Male
24. 25 Chris Buckley 07:42:07.2 01:22:33.2 Male
T25. 103 Nicholas Pounder 07:58:54.6 01:39:20.6 Male Pontypridd (Roadents) AC
T25. 3 Aisling Pigott 07:58:54.6 01:39:20.6 Female Outdoor fitness
27. 75 Kevin Wright 07:59:10.6 01:39:36.6 Male Emersons Green Running Club
28. 99 Mike Toley 08:00:50.6 01:41:16.6 Male
29. 65 Jonathan Boswell 08:01:10.0 01:41:36.0 Male
30. 78 Keziah Trump 08:02:55.8 01:43:21.8 Female
T31. 38 David Kembery 08:04:08.6 01:44:34.6 Male Cwm Ogwr Running Club
T32. 63 Jon Thiel 08:04:08.6 01:44:34.6 Male Bridgend AC
T32. 4 Aled Hughes 08:04:08.6 01:44:34.6 Male Cwm Ogwr running club
T34. 19 Brian Cotton 08:11:40.4 01:52:06.4 Male Cwm Ogwr Running Club
T34. 106 Nick Harris 08:11:40.4 01:52:06.4 Male cwm ogwr running club
36. 127 Richard Bleaney 08:12:08.6 01:52:34.6 Male Run4All Neath
T37. 107 Nigel Hendy 08:12:16.4 01:52:42.4 Male
T37. 66 Jonathan Phillips 08:12:16.4 01:52:42.4 Male
39. 80 Lee Duke 08:14:09.5 01:54:35.5 Male South Wales Police
40. 47 Franklin Bingham 08:15:03.5 01:55:29.5 Male
41. 68 Judith Humpleby 08:16:37.6 01:57:03.6 Female
42. 119 Phil Smith 08:19:36.7 02:00:02.7 Male
43. 22 Cathy Pearce 08:22:28.8 02:02:54.8 Female Penarth & Dinas Runners
44. 13 Andy James 08:22:41.5 02:03:07.5 Male Lliswerry Runners
45. 48 Gareth Williams 08:22:46.0 02:03:12.0 Male
46. 130 Roy Betts 08:23:21.4 02:03:47.4 Male Evesham RC
47. 136 Sara Butcher 08:24:05.4 02:04:31.4 Female Weston AC
48. 2 Agi Obidowicz 08:24:49.7 02:05:15.7 Female
T49. 129 Rob Bickel 08:25:11.7 02:05:37.7 Male Caerleon RC
T50. 109 Paul Adams 08:25:11.7 02:05:37.7 Male Caerleon RC
T50. 53 Ian Davies 08:25:11.7 02:05:37.7 Male Caerleon RC
52. 118 Peter Woods 08:27:21.0 02:07:47.0 Male Felixstowe RRC
T53. 8 Andrea Blanshard 08:29:38.6 02:10:04.6 Female
T53. 134 Sam Blanshard 08:29:38.6 02:10:04.6 Male
55. 93 Matthew Corke 08:31:41.3 02:12:07.3 Male
56. 123 Rebecca Emslie 08:32:18.2 02:12:44.2 Female
57. 46 Fiona Cameron 08:35:44.6 02:16:10.6 Female Trail Running Association
58. 116 Paul Reeve 08:36:56.6 02:17:22.6 Male Mud Crew Trail Runners
T59. 24 Chris Lloyd 08:41:09.4 02:21:35.4 Male
T59. 21 Carlton Coates 08:41:09.4 02:21:35.4 Male
61. 145 Steve Chave 08:43:56.3 02:24:22.3 Male
62. 27 Chris Hudson 08:44:01.9 02:24:27.9 Male
63. 114 Paul Currie 08:49:26.5 02:29:52.5 Male Barry running club
64. 113 Paul Macarthur 08:49:48.4 02:30:14.4 Male Barry running club
65. 40 Deri Roberts 08:50:58.9 02:31:24.9 Male
66. 140 Simon Caddy 08:54:03.5 02:34:29.5 Male Pontypridd (Roadents) AC
T67. 31 Claire Mills 08:55:23.5 02:35:49.5 Female
T67. 6 Alex Clipston 08:55:23.5 02:35:49.5 Male
69. 108 Pat Coates 08:55:59.2 02:36:25.2 Female Newquay Road Runners
T70. 26 Chris Turner 09:06:54.3 02:47:20.3 Male UKA
T70. 120 Phil Whitney 09:06:54.3 02:47:20.3 Male
72. 74 Kerry Horton 09:14:59.4 02:55:25.4 Female
T73. 151 Trevor Fishwick 09:18:43.5 02:59:09.5 Male Burnden Road Runners
T73. 86 Maria Parkinson 09:18:43.5 02:59:09.5 Female Burnden Road Runners
75. 111 Paul Hale 09:19:19.1 02:59:45.1 Male
T76. 29 Christopher Hale 09:19:39.3 03:00:05.3 Male
T77. 71 Kate Shaw 09:19:39.3 03:00:05.3 Female BCRC
T77. 7 Alison Gay 09:19:39.3 03:00:05.3 Female BCRC
79. 69 Julie Broughton 09:21:50.4 03:02:16.4 Female Les Croupiers RC
80. 91 Mat Gilliard 09:23:12.8 03:03:38.8 Male
T81. 115 Paul Brennan 09:25:58.2 03:06:24.2 Male
T81. 44 Emma Munday 09:25:58.2 03:06:24.2 Female
83. 150 Traci Gaunt 09:26:06.3 03:06:32.3 Female
T84. 76 Kevin Jones 09:32:15.6 03:12:41.6 Male
T84. 58 Jason Bailyes 09:32:15.6 03:12:41.6 Male
86. 141 Simon Thomas 09:32:50.5 03:13:16.5 Male
87. 64 Jon Rees 09:33:30.2 03:13:56.2 Male
88. 23 Charlyne Bourion 09:38:04.3 03:18:30.3 Female
89. 50 Gavin Burrough 09:41:50.8 03:22:16.8 Male
T90. 126 Richard Clayton 09:45:28.6 03:25:54.6 Male
T90. 148 Tom Davis 09:45:28.6 03:25:54.6 Male
92. 104 Nicholas Tyler 09:48:09.8 03:28:35.8 Male Ledbury & District Harriers
T93. 131 Ryan Hickman 10:10:39.2 03:51:05.2 Male
T93. 146 Tasmin Thomas 10:10:39.2 03:51:05.2 Female
95. 110 Paul Griffin 10:12:17.6 03:52:43.6 Male
96. 70 Karl Necke 10:13:42.7 03:54:08.7 Male
97. 45 Fiona Campbell 10:28:07.6 04:08:33.6 Female Pontypridd (Roadents) AC
T98. 125 Rhys Dowling 10:35:16.5 04:15:42.5 Male
T98. 152 Wayne Enticott 10:35:16.5 04:15:42.5 Male
T100. 42 Vicki Jones 10:47:14.3 04:27:40.3 Female
T100. 59 Jayne Jones 10:47:14.3 04:27:40.3 Female Islwyn RC
102. 60 Jo Gwynne 10:51:24.0 04:31:50.0 Female Pontypridd (Roadents) AC
T103. 84 Mair Davies 11:00:13.0 04:40:39.0 Female clwb rhedeg pontardawe running club
T103. 39 David Hughes 11:00:13.0 04:40:39.0 Male
T105. 9 Andrew Shepherd 11:03:15.0 04:43:41.0 Male
T105. 16 Ben Joyce 11:03:15.0 04:43:41.0 Male