Final Results

Pos Bib Name Time ± Group Team
1. 286 Wesley Rickert 01:19:07.5 00:00:00.0 SM Paid
2. 265 Alfred Tshabang 01:23:13.2 00:04:05.7 SM Paid
3. 289 Simphiwe Ndlulumba 01:23:57.8 00:04:50.3 SM Paid
4. 267 Timothy Russell 01:24:37.5 00:05:30.0 SM Paid
5. 297 Mpumelelo Nguni 01:32:39.1 00:13:31.6 SM Paid
6. 264 Ulrich Lategan 01:36:51.2 00:17:43.7 JM Paid
7. 288 Gift Kekana 01:37:36.0 00:18:28.5 SM Paid
8. 282 Abel Mouers 01:39:35.1 00:20:27.6 VM Paid
T9. 294 Petri Hanekom 01:47:31.6 00:28:24.1 SM Paid
T9. 280 Lisa Gerber 01:47:31.6 00:28:24.1 JF Paid
11. 272 Tobias Nortje 01:48:32.5 00:29:25.0 VM Paid
12. 263 Petrus Julies 01:49:36.7 00:30:29.2 VM Paid
13. 269 Ruben Nel 01:52:06.4 00:32:58.9 SM Paid
14. 258 Gerda Van Schalkwyk 01:52:27.3 00:33:19.8 SF Paid
15. 296 Ricardo James 01:52:30.6 00:33:23.1 VM Paid
T16. 295 Edwin Taylor 01:56:31.2 00:37:23.7 SM Paid
T16. 275 Stea Holland-Muter 01:56:31.2 00:37:23.7 MF Paid
18. 226 Bonni Van Tonder 01:57:41.2 00:38:33.7 SF Paid
19. 281 Kobus Lategan 01:59:51.2 00:40:43.7 MM Paid
20. 287 Jacob Moitsemang 02:00:10.8 00:41:03.3 SM Paid
21. 290 Welda Liebenberg 02:00:40.7 00:41:33.2 MF Not Paid
T22. 293 Andre Smith 02:00:55.9 00:41:48.4 VM Paid
T23. 259 Sergi Davila 02:00:55.9 00:41:48.4 VM Paid
T23. 270 Anita Krapohl 02:00:55.9 00:41:48.4 MF Paid
25. 262 Stephan Bezuidenhout 02:01:54.9 00:42:47.4 SM Paid
26. 274 Jan Taute 02:04:25.9 00:45:18.4 MM Paid
27. 292 Schalk Vd Merwe 02:04:27.8 00:45:20.3 SM Paid
T28. 291 Ap Botes 02:08:28.8 00:49:21.3 SM Not Paid
T29. 278 Danie Grove 02:08:28.8 00:49:21.3 SM Paid
T29. 257 Henning Aggenbacht 02:08:28.8 00:49:21.3 SM Paid
31. 279 Willem Venter 02:11:09.5 00:52:02.0 SM Paid
T32. 273 Melissa Vd Colff 02:11:24.8 00:52:17.3 SF Paid
T32. 298 Marlet Pearson 02:11:24.8 00:52:17.3 SF Paid
34. 276 Greeff Fourie 02:12:06.9 00:52:59.4 SM Paid
35. 277 Adele Fourie 02:15:36.1 00:56:28.6 SF Paid
36. 266 Aobakwe Mogoiwa 02:39:07.2 01:19:59.7 SM Paid
37. 299 Alida Bester 02:45:10.4 01:26:02.9 VF Paid