Final Results

Pos Bib Name Time ± Group Team
1. 354 Paul Fernandez 05:27:35.0 00:00:00.0 Male Abingdon AC
2. 304 Matt Okeefe 05:32:04.7 00:04:29.7 Male Mynyddwyr De Cymru
3. 229 Joss Williams 05:39:16.2 00:11:41.2 Male St Neots Riverside Runners
4. 258 Kez Cleal 05:44:15.8 00:16:40.8 Male Mynyddwyr De Cymru
5. 44 Ben Wernick 05:48:13.9 00:20:38.9 Male
6. 25 Andrew How 05:56:47.0 00:29:12.0 Male Hendre Lake Running Club
7. 4 Adam Latcham 06:01:40.2 00:34:05.2 Male -Individual-
8. 6 Adam Stage 06:02:15.0 00:34:40.0 Male Maidenhead AC
9. 464 Swm Chandler 06:08:06.6 00:40:31.6 Male -Individual-
10. 316 Melissa Venables 06:11:05.8 00:43:30.8 Female Spa Striders
11. 477 Tom Mellor 06:12:51.2 00:45:16.2 Male Hydrographic Harriers
12. 114 Duncan Bush 06:14:58.7 00:47:23.7 Male
13. 119 Edward Withey 06:21:21.0 00:53:46.0 Male -Individual-
14. 191 James Parkes 06:22:07.1 00:54:32.1 Male Coldstream Runners
15. 387 Richard Antrobus 06:28:36.7 01:01:01.7 Male (no club)
16. 209 Jessica Raynor 06:32:49.8 01:05:14.8 Female Sidmouth Running Club
17. 404 Robert Kestin 06:32:56.6 01:05:21.6 Male Port Talbot Harriers
18. 211 Jo Brown 06:33:10.9 01:05:35.9 Female Northbrook Athletic Club
19. 437 Simon Darke 06:35:34.5 01:07:59.5 Male Maindy Harriers
20. 7 Adrian Berrow 06:37:07.1 01:09:32.1 Male
21. 274 Leon Fairbrother 06:37:42.5 01:10:07.5 Male Coldstream Runners
22. 302 Mathias Donoso 06:42:54.0 01:15:19.0 Male
23. 388 Richard Davis 06:43:00.7 01:15:25.7 Male
24. 305 Matt Withey 06:50:50.9 01:23:15.9 Male
25. 138 Gareth Beck 06:51:01.8 01:23:26.8 Male Lliswerry Runners
26. 180 Ian Rowe 06:53:23.2 01:25:48.2 Male -Individual-
27. 196 Jan Brenk 06:54:06.9 01:26:31.9 Male
28. 442 Simon Fitzmaurice 06:58:00.2 01:30:25.2 Male Mornington Chasers
29. 287 Malcolm Obrien 06:58:07.1 01:30:32.1 Male
30. 371 Peter Taylor 06:58:25.3 01:30:50.3 Male
31. 23 Andrew Cleverley 06:58:33.8 01:30:58.8 Male Pegasus Running Club
32. 111 Dick Jones 06:58:54.3 01:31:19.3 Male Team Likeys
33. 320 Michael Olson 06:59:24.0 01:31:49.0 Male (no club)
34. 488 Tudor Rees 07:00:30.8 01:32:55.8 Male -Individual-
35. 299 Martin Hill 07:01:08.4 01:33:33.4 Male Running Forever RC
36. 13 Alex Worthington 07:06:00.3 01:38:25.3 Male (no club)
37. 133 Emma Williams 07:09:51.4 01:42:16.4 Female (no club)
38. 479 Tom Watts 07:10:02.2 01:42:27.2 Male
39. 395 Richard Perkins 07:11:49.4 01:44:14.4 Male Coldstream Runners
40. 8 Adrian Gibbs 07:13:43.2 01:46:08.2 Male
41. 476 Tom Lander 07:13:50.6 01:46:15.6 Male (no club)
42. 345 Ollie Sterne 07:16:02.7 01:48:27.7 Male Team Short Shorts
43. 238 Karl Williams 07:18:05.8 01:50:30.8 Male
44. 312 Matthew Swan 07:18:19.3 01:50:44.3 Male (no club)
45. 118 Edward Blackmore 07:22:10.8 01:54:35.8 Male
46. 43 Ben Blackwall 07:24:13.4 01:56:38.4 Male Avon Valley Runners
47. 266 Leanne Hier 07:24:35.3 01:57:00.3 Female
48. 222 Jonathan Patrick 07:27:07.7 01:59:32.7 Male Team Short Shorts
49. 498 Will French 07:29:27.1 02:01:52.1 Male GoodGym Race Team
T50. 190 James Milburn 07:32:52.1 02:05:17.1 Male
T50. 374 Philip Belcher 07:32:52.1 02:05:17.1 Male (no club)
52. 447 Simon Roberts 07:33:27.0 02:05:52.0 Male Buckley Runners
53. 319 Michael Mcgleenan 07:33:59.1 02:06:24.1 Male
54. 301 Mathew Fowler 07:34:02.5 02:06:27.5 Male
55. 10 Aled Huws 07:35:39.5 02:08:04.5 Male -Individual-
56. 171 Helen Francis 07:36:29.7 02:08:54.7 Female
57. 151 Gaurab Gurung 07:39:32.3 02:11:57.3 Male -Individual-
58. 16 Alison Walker 07:40:03.9 02:12:28.9 Female Victoria Park Harriers and Tower Hamlets AC
T59. 308 Matthew Haworth 07:40:57.9 02:13:22.9 Male Trawden Athletic Club
T59. 250 Kelly Felstead 07:40:57.9 02:13:22.9 Female Islwyn Runners
T61. 40 Barrie Evans 07:41:10.4 02:13:35.4 Male
T61. 295 Mark Webster 07:41:10.4 02:13:35.4 Male Acorns AC
63. 324 Mike Gwynne 07:41:29.9 02:13:54.9 Male Pontypridd Roadents AC
64. 339 Nick Lewis 07:41:40.4 02:14:05.4 Male Almost Athletes
65. 314 Megan James 07:41:53.1 02:14:18.1 Female Malvern Buzzards
66. 313 Matthew Vincent 07:41:55.8 02:14:20.8 Male Clapham Chasers
67. 157 Giles Stocker 07:42:15.9 02:14:40.9 Male
68. 185 Jacob Harvey 07:44:38.0 02:17:03.0 Male N/A
69. 167 Hannah Renyard 07:45:01.7 02:17:26.7 Female Totton RC
T70. 77 Colin Lewis 07:46:23.5 02:18:48.5 Male Coldstream Runners
T70. 333 Neil Fleck 07:46:23.5 02:18:48.5 Male Coldstream Runners
72. 65 Christopher Nelmes 07:46:53.8 02:19:18.8 Male
73. 276 Lewis Stallard 07:47:36.2 02:20:01.2 Male
74. 300 Martin Holmes 07:47:46.2 02:20:11.2 Male
75. 253 Ken Baxter 07:48:49.8 02:21:14.8 Male
76. 389 Richard Earis 07:49:15.1 02:21:40.1 Male (no club)
77. 112 Dudley Manning 07:51:44.9 02:24:09.9 Male (no club)
78. 487 Troy Forslund 07:52:13.4 02:24:38.4 Male
79. 361 Paul Newman 07:52:17.4 02:24:42.4 Male [email protected] tri
80. 495 Wayne Jones 07:53:56.0 02:26:21.0 Male Bynea CC
81. 21 Andrew Boxhall 07:53:58.6 02:26:23.6 Male Major Milers Running Club
82. 471 Thomas Hohne-Sparborth 07:55:46.2 02:28:11.2 Male (no club)
83. 446 Simon Peterson 07:56:14.3 02:28:39.3 Male Islwyn Runners
T84. 443 Simon Hunt 07:56:28.4 02:28:53.4 Male Coldstream Runners
T84. 412 Ryan Cain 07:56:28.4 02:28:53.4 Male Coldstream Runners
86. 187 Jake Dean 07:56:37.3 02:29:02.3 Male Coldstream Runners
87. 117 Ed Beavington 07:57:28.9 02:29:53.9 Male (no club)
88. 78 Corry Ravenscroft 07:57:39.4 02:30:04.4 Female
T89. 120 Edward (david) Ellison 07:58:35.5 02:31:00.5 Male
T89. 68 Christopher Whitfield 07:58:35.5 02:31:00.5 Male
91. 22 Andrew Burgess 07:59:18.5 02:31:43.5 Male Running Forever RC
92. 132 Emma Walters 08:02:35.1 02:35:00.1 Female
93. 456 Steve Walker 08:02:59.6 02:35:24.6 Male
T94. 58 Catherine Powell 08:03:44.3 02:36:09.3 Female Pontyclun Road Runners
T94. 255 Kerry Roberts 08:03:44.3 02:36:09.3 Male Pontyclun Road Runners
96. 260 Kris Denholm 08:06:17.4 02:38:42.4 Male Ogmore Phoenix Runners
97. 97 Darren Rogers 08:06:59.1 02:39:24.1 Male (no club)
98. 31 Andy Davies 08:07:14.2 02:39:39.2 Male PontyClun Tri Club
99. 261 Kris Powell 08:07:54.8 02:40:19.8 Male Bridgend Athletic Club
100. 62 Chris Buckley 08:08:03.0 02:40:28.0 Male -Individual-
101. 330 Myles Davies 08:08:11.8 02:40:36.8 Male Sphinx AC
102. 173 Helen Sawyer 08:09:09.1 02:41:34.1 Female Westbury Harriers
103. 356 Paul Guest 08:10:15.8 02:42:40.8 Male (no club)
104. 306 Matthew Brushett 08:10:37.3 02:43:02.3 Male
105. 177 Ian Kirk 08:11:34.6 02:43:59.6 Male Ivanhoe Runners
106. 164 Grant Wakeman 08:11:46.3 02:44:11.3 Male Islwyn Running Club
107. 439 Simon Dieppe 08:12:00.5 02:44:25.5 Male (no club)
108. 170 Helen Duffield 08:12:43.6 02:45:08.6 Female Chepstow Harriers
109. 145 Gareth Richards 08:13:47.4 02:46:12.4 Male Ogmore Phoenix Runners
110. 289 Marie Brenkova 08:14:16.3 02:46:41.3 Female Brenci Duathlon Tym
111. 369 Peter Moore 08:14:54.7 02:47:19.7 Male (no club)
112. 179 Ian Marriott 08:15:35.1 02:48:00.1 Male Brackley and District RC
113. 52 Carl Walsh 08:16:00.2 02:48:25.2 Male Rhondda Valley Runners
114. 450 Stephen Jones 08:16:17.4 02:48:42.4 Male (no club)
115. 12 Alex Perry 08:19:14.9 02:51:39.9 Male (no club)
116. 233 Justin Johns 08:19:37.8 02:52:02.8 Male
117. 217 John Parker 08:20:47.7 02:53:12.7 Male BRJ Run and Tri
118. 467 Theo Summers 08:21:06.8 02:53:31.8 Male -Individual-
119. 436 Simon Blackmore 08:21:18.5 02:53:43.5 Male
T120. 417 Ryan Williams 08:22:52.6 02:55:17.6 Yr hen blwyf
T120. 230 Julia Ebbrell 08:22:52.6 02:55:17.6 Female Vegan Runners UK
122. 257 Kevin Evans 08:22:58.9 02:55:23.9 Male
T123. 17 Alistair Huggett 08:25:06.2 02:57:31.2 Male (no club)
T123. 349 Padambahadur Gurung 08:25:06.2 02:57:31.2 Male
125. 367 Pawel Baranowski 08:25:25.1 02:57:50.1 Male Emersons Green Running Club
126. 414 Ryan Haigh 08:26:45.3 02:59:10.3 Male
127. 228 Joshua Dench 08:27:58.0 03:00:23.0 Male (no club)
128. 67 Christopher Unger 08:28:06.1 03:00:31.1 Male
129. 396 Richard Slater 08:28:13.1 03:00:38.1 Male Evesham Vale Running Club
130. 172 Helen James 08:29:01.6 03:01:26.6 Female (no club)
131. 343 Nigel Leslie 08:30:44.8 03:03:09.8 Male
T132. 283 Luke Davies 08:33:49.1 03:06:14.1 Male
T132. 290 Mark Baggott 08:33:49.1 03:06:14.1 Male
134. 156 Gerry Obrien 08:33:54.4 03:06:19.4 Male South Derbyshire Road Runners
135. 392 Richard Hasley 08:35:02.8 03:07:27.8 Male
136. 394 Richard Morris 08:35:46.8 03:08:11.8 Male Fulham Running Club
T137. 85 Daniel Barnard 08:36:14.6 03:08:39.6 Male Sittingbourne Striders
T137. 124 Elliot Stokes 08:36:14.6 03:08:39.6 Male Sittingbourne Striders
139. 92 Daniel Walker 08:36:40.0 03:09:05.0 Male None
140. 208 Jessica Morris 08:37:28.1 03:09:53.1 Female Team Short Shorts
141. 262 Kristian Phillips 08:39:18.0 03:11:43.0 Male
142. 303 Matt Evans 08:39:44.5 03:12:09.5 Male (no club)
143. 86 Daniel Clark 08:40:16.3 03:12:41.3 Male Ogmore Phoenix Runners
144. 264 Laura Winter 08:40:46.1 03:13:11.1 Female Cardigan Running Club
145. 493 Vincent Obrien 08:41:03.2 03:13:28.2 Male (no club)
146. 413 Ryan Flowers 08:41:45.6 03:14:10.6 Male
147. 202 Jason Davies 08:42:43.6 03:15:08.6 Male
148. 199 Janine Paul 08:42:53.6 03:15:18.6 Female -Individual-
149. 42 Bea Griffiths 08:43:06.8 03:15:31.8 Female (no club)
150. 96 Darren Hopkinson 08:43:52.9 03:16:17.9 Male -Individual-
151. 141 Gareth Hall 08:45:17.8 03:17:42.8 Male Lliswerry Runners
T152. 28 Andrew Wall 08:46:33.8 03:18:58.8 Male Edds eagles runners
T152. 140 Gareth Edwards 08:46:33.8 03:18:58.8 Male Edds eagles runners
154. 329 Mr. Kim Christensen 08:47:14.7 03:19:39.7 Male Slinn Allstars
T155. 475 Tina Willison 08:48:28.8 03:20:53.8 Female Slinn Allstars
T155. 460 Stuart Middler 08:48:28.8 03:20:53.8 Male Slinn Allstars
T157. 391 Richard Gwynn 08:48:51.2 03:21:16.2 Male Haddiscoe Harriers
T157. 453 Steve Burrell 08:48:51.2 03:21:16.2 Male Pontyclun Road Runners
159. 91 Daniel Tonge 08:49:41.8 03:22:06.8 Male (no club)
160. 189 James Hinton 08:50:06.7 03:22:31.7 Male Ludlow Runners
161. 200 Janusz Siodmiak 08:50:14.9 03:22:39.9 Male Dark Peak Fell Runners
T162. 346 Owain Williams 08:51:55.4 03:24:20.4 Male Parc Bryn Bach Running Club
T162. 458 Steven Phillips 08:51:55.4 03:24:20.4 Male Islwyn Running Club
164. 463 Suzanna Cox 08:52:03.4 03:24:28.4 Female
165. 105 David Peake 08:52:09.3 03:24:34.3 Male
166. 181 Ieuan Davies 08:52:23.1 03:24:48.1 Male
T167. 231 Julian Ryan 08:53:07.7 03:25:32.7 Male Robertown Road Runners
T167. 327 Miles Thomas 08:53:07.7 03:25:32.7 Male Roberttown Road Runners
169. 362 Paul Odwyer 08:55:29.8 03:27:54.8 Male
170. 144 Gareth Rees 08:55:32.6 03:27:57.6 Male
171. 223 Jonathan Salisbury 08:56:07.3 03:28:32.3 Male Penarth and Dinas Runners
172. 357 Paul Harris 08:56:27.3 03:28:52.3 Male Roberttown Road Runners
173. 154 Geraint Flye 08:56:30.5 03:28:55.5 Male Roberttown Road Runners
174. 271 Lee Umpleby 08:56:39.2 03:29:04.2 Male
175. 110 Diana Miller 08:57:25.1 03:29:50.1 Female (no club)
176. 457 Steven Lennon 08:57:30.5 03:29:55.5 Male (no club)
177. 441 Simon Fish 08:58:44.9 03:31:09.9 Male (no club)
178. 225 Joseph Cheesman 08:58:49.9 03:31:14.9 Male
T179. 220 Jonathan Hatch 09:01:45.0 03:34:10.0 Male
T180. 26 Andrew Ramsay 09:01:45.0 03:34:10.0 Male (no club)
T181. 66 Christopher Simons 09:01:45.0 03:34:10.0 Male 3M Gorseinon Road Runners
T181. 406 Robert Simmons 09:01:45.0 03:34:10.0 Male
183. 275 Leon Pisani 09:02:16.3 03:34:41.3 Male PontyClun Tri Club
184. 286 Luke Probert 09:02:24.3 03:34:49.3 Male PontyClun Tri Club
185. 47 Callum Richards 09:03:59.1 03:36:24.1 Male (no club)
T186. 363 Paul Smith 09:05:13.9 03:37:38.9 Male 100 Marathon Club
T186. 497 Will Ford 09:05:13.9 03:37:38.9 Male (no club)
188. 152 Gemma Hewitt 09:05:19.3 03:37:44.3 Female Chepstow Harriers
189. 61 Chris Brook 09:05:41.8 03:38:06.8 Male
T190. 83 Dan Birtwistle 09:06:09.1 03:38:34.1 Male
T190. 3 Adam Birtwistle 09:06:09.1 03:38:34.1 Male
T192. 401 Robert Bircher 09:07:14.4 03:39:39.4 Male CLC Striders
T192. 263 Laura Kearney 09:07:14.4 03:39:39.4 Female
194. 420 Sam Bowen 09:07:42.8 03:40:07.8 Female RUN4ALL Neath
195. 134 Eoin Jones Kenny 09:08:34.6 03:40:59.6 Male
196. 149 Garnon Thornton 09:08:41.9 03:41:06.9 Male (no club)
T197. 102 David Braidley 09:12:39.8 03:45:04.8 Male .
T197. 188 James Braidley 09:12:39.8 03:45:04.8 Male (no club)
T199. 218 John Warburton 09:13:26.7 03:45:51.7 Male Hay Hotfooters
T199. 364 Paul Tree 09:13:26.7 03:45:51.7 Male Hay Hotfooters
201. 113 Duncan Bishop 09:17:50.8 03:50:15.8 Male Royal Engineers RC
T202. 162 Gordon Carstairs 09:18:39.5 03:51:04.5 Male Wellingborough & District AC
T203. 194 James Terry 09:18:39.5 03:51:04.5 Male Wellingborough & District AC
T203. 41 Barry Wake 09:18:39.5 03:51:04.5 Male Wellingborough & District AC
205. 379 Rachel Phillips 09:19:51.9 03:52:16.9 Female Emersons Green Running Club
206. 160 Gino Zabeo 09:21:08.2 03:53:33.2 Male -Individual-
207. 72 Claire Northey 09:21:12.6 03:53:37.6 Female RUN4ALL Neath
208. 331 Myles Povey 09:21:30.0 03:53:55.0 Male [email protected] tri
209. 195 Jamie Davies 09:22:07.8 03:54:32.8 Male (no club)
210. 155 Geraint Lee 09:22:13.8 03:54:38.8 Male Loosedogs
211. 252 Kelvyn Davies 09:22:19.5 03:54:44.5 Male Rhondda Triathlon Club
212. 292 Mark Farrar 09:22:33.2 03:54:58.2 Male Les Croupiers
213. 309 Matthew Hoggarth 09:22:57.5 03:55:22.5 Male (no club)
214. 307 Matthew Cain 09:24:39.0 03:57:04.0 Male -Individual-
215. 481 Tomos Owen 09:25:53.0 03:58:18.0 Male
216. 259 Kirstie Carr 09:26:28.6 03:58:53.6 Female
217. 455 Steve Reynolds 09:26:32.3 03:58:57.3 Male UKRunChat Running Club
218. 178 Ian Lowther 09:27:46.6 04:00:11.6 Male
219. 37 Ashleigh Johnson 09:27:57.1 04:00:22.1 Female WPT THAI BOXING AND FITNESS
220. 438 Simon Davies 09:28:32.9 04:00:57.9 Male Daventry Road Runners
221. 393 Richard Mayrs 09:30:40.6 04:03:05.6 Male
222. 366 Paulina Gazda 09:33:00.5 04:05:25.5 Female (no club)
223. 469 Thomas Drewett 09:33:32.0 04:05:57.0 Male -Individual-
224. 148 Garfield Jones 09:33:45.6 04:06:10.6 Male Islwyn Running Club
225. 480 Tomas Smith 09:34:18.5 04:06:43.5 Male (no club)
226. 204 Jasper Kiernan 09:34:51.9 04:07:16.9 Male Kings Heath RC - The Lions
227. 325 Mike Hughes 09:36:37.7 04:09:02.7 Male -Individual-
228. 53 Caroline Park 09:38:16.7 04:10:41.7 Female (no club)
229. 429 Sebastian Wozniak 09:38:27.7 04:10:52.7 Male
230. 360 Paul Lucas 09:40:27.2 04:12:52.2 Male
231. 494 Wayne Hayhurst 09:40:51.7 04:13:16.7 Male Ogmore Phoenix Runners
232. 384 Rhydian Morgan 09:45:49.2 04:18:14.2 Male
T233. 399 Rob Sapp 09:46:51.9 04:19:16.9 Male Sittingbourne Striders
T233. 38 Ashley Claridge 09:46:51.9 04:19:16.9 Male Sittingbourne Striders
235. 358 Paul Harvey 09:47:02.3 04:19:27.3 Male Pont-Y-Pwl & District Runners
T236. 462 Sue Baldry 09:50:11.0 04:22:36.0 Female (no club)
T236. 243 Katherine Smart 09:50:11.0 04:22:36.0 Female Poole AC
238. 402 Robert Chapman 09:50:17.7 04:22:42.7 Male Les Croupiers
239. 351 Patrick Irwin 09:51:19.1 04:23:44.1 Male -Individual-
240. 332 Nathen Millward 09:51:29.6 04:23:54.6 Male
241. 279 Lisa Nicholls 09:51:34.9 04:23:59.9 Female Lliswerry Runners
242. 48 Calum Morrison 09:52:08.0 04:24:33.0 Male The Unelite Athlete
T243. 428 Scott Hallett 09:52:36.8 04:25:01.8 Male (no club)
T244. 272 Lee Wilce 09:52:36.8 04:25:01.8 Male Parc Bryn Bach Running Club
T244. 459 Stu Rees 09:52:36.8 04:25:01.8 Male -Individual-
246. 478 Tom Stocker 09:52:40.8 04:25:05.8 Male (no club)
T247. 377 Rachael Jones 09:52:52.3 04:25:17.3 Female Tewkesbury Running Club
T247. 14 Alison Borley 09:52:52.3 04:25:17.3 Female Tewkesbury Running Club
249. 265 Lauryn Bentham 09:53:16.9 04:25:41.9 Female
250. 45 Benjamin Lockie 09:53:26.2 04:25:51.2 Male
251. 81 Dafydd Thomas 09:55:07.3 04:27:32.3 Male
252. 433 Shaun Chadwick 09:55:18.6 04:27:43.6 Male Worksop Harriers
T253. 146 Gareth Roberts 09:55:50.9 04:28:15.9 Male Running Somewhere Else
T253. 407 Rochelle Ravenscroft 09:55:50.9 04:28:15.9 Female Running Somewhere Else
255. 423 Sara Reffold 09:57:31.2 04:29:56.2 Female UK Mudd Queens
256. 159 Gin Lawson 09:58:33.7 04:30:58.7 Female 100 Marathon Club
257. 176 Huw Viggers 09:59:30.5 04:31:55.5 Male Rhoose Runners
258. 385 Rhys Dowling 10:00:54.8 04:33:19.8 Male (no club)
259. 71 Claire Morgan 10:01:46.4 04:34:11.4 Female
260. 249 Keith Brown 10:04:31.4 04:36:56.4 Male -Individual-
261. 236 Karen Chadwell 10:06:09.1 04:38:34.1 Female Les Croupiers
262. 60 Ceri Stephens 10:06:40.6 04:39:05.6 Male
263. 409 Ross Evans 10:06:45.0 04:39:10.0 Male
264. 382 Rebecca Pogsonhughesemanuel 10:06:52.4 04:39:17.4 Female
265. 99 David Amers 10:07:45.7 04:40:10.7 Male (no club)
266. 484 Tony Webster 10:10:26.2 04:42:51.2 Male
267. 440 Simon Dorken 10:12:23.4 04:44:48.4 Male (no club)
268. 483 Tony Saunders 10:12:34.2 04:44:59.2 Male Ledbury & District Harriers
T269. 355 Paul Gander 10:13:34.9 04:45:59.9 Male GABALFA RUNNING CLUB
T269. 310 Matthew Odwyer 10:13:34.9 04:45:59.9 Male
271. 321 Michael Wood 10:16:25.4 04:48:50.4 Male
T272. 153 Geoff Dickens 10:19:07.6 04:51:32.6 Male (no club)
T272. 142 Gareth Hughes 10:19:07.6 04:51:32.6 Male
274. 84 Dan Micola 10:24:32.4 04:56:57.4 Male Dunstable RRC
275. 416 Ryan Williams 10:24:41.6 04:57:06.6 Male
276. 115 Duncan Covey 10:30:01.0 05:02:26.0 Male (no club)
277. 50 Carl Jeremiah 10:30:08.5 05:02:33.5 Male (no club)
278. 359 Paul Lee 10:30:15.5 05:02:40.5 Male (no club)
279. 466 Terry Warfield 10:30:19.4 05:02:44.4 Male (no club)
280. 129 Emma Lane 10:31:15.8 05:03:40.8 Female Weston Athletic Club
T281. 116 Dupreez Pienaar 10:31:27.8 05:03:52.8 Male (no club)
T281. 405 Robert Peachey 10:31:27.8 05:03:52.8 Male Hejaz ultra
T283. 280 Liza French 10:31:40.8 05:04:05.8 Female
T283. 473 Tim Atter 10:31:40.8 05:04:05.8 Male
285. 46 Brandon Evans 10:33:03.4 05:05:28.4 Male PontyClun Tri Club
286. 415 Ryan Tomkinson 10:33:39.9 05:06:04.9 Male Hengoed Harriers
287. 491 Vicky Mead 10:34:11.6 05:06:36.6 Female Pontyclun Roadrunners
288. 174 Holly Kent 10:34:18.3 05:06:43.3 Female Malvern Buzzards Running Club
T289. 20 Andrew Bickle 10:35:38.4 05:08:03.4 Male 100 Marathon Club
T289. 376 Polly Gilkes 10:35:38.4 05:08:03.4 Female Team Balancise RC
T291. 254 Kerrin Williams 10:36:40.3 05:09:05.3 Female
T291. 431 Sharon Edelstyn 10:36:40.3 05:09:05.3 Female (no club)
293. 193 James Southall 10:43:44.3 05:16:09.3 Male
294. 214 Joe Lush 10:43:54.7 05:16:19.7 Male No Club
T295. 352 Paul Bigmore 10:44:04.3 05:16:29.3 Male 100 Marathon Club
T295. 454 Steve New 10:44:04.3 05:16:29.3 Male 100 Marathon Club
297. 210 Jessica Sherlock-Smith 10:45:13.6 05:17:38.6 Female Manchester Road Runners
T298. 490 Vicki Jones 10:45:47.0 05:18:12.0 Female Islwyn Running Club
T298. 251 Kelly Hall 10:45:47.0 05:18:12.0 Female Islwyn Runners
T300. 107 Denise Jones 10:45:59.7 05:18:24.7 Female Islwyn Running Club
T300. 169 Helen Davies 10:45:59.7 05:18:24.7 Female Islwyn Running Club
T302. 128 Emma Jones 10:47:09.4 05:19:34.4 Female Roberttown Road Runners
T303. 492 Vicky Stroud 10:47:09.4 05:19:34.4 Female Robertown Road Runners
T304. 125 Emelye Allmark 10:47:09.4 05:19:34.4 Female Robertown Road Runners
T305. 403 Robert Jones 10:47:09.4 05:19:34.4 Male Roberttown Road Runners
T305. 219 Jonathan Davies 10:47:09.4 05:19:34.4 Male Roberttown Road Runners
T307. 2 Abigail Summerfield 10:51:06.9 05:23:31.9 Female Pecyn Blaidd
T307. 232 Julie Richards 10:51:06.9 05:23:31.9 Female -Individual-
309. 64 Christian Seymour 10:51:21.5 05:23:46.5 Male (no club)
T310. 198 Janine Lane 10:51:54.9 05:24:19.9 Female Lliswerry Runners
T310. 73 Claire Scott 10:51:54.9 05:24:19.9 Female Lliswerry Runners
312. 293 Mark Hinds 10:52:01.6 05:24:26.6 Male
313. 235 Kajakulan Raveendran 10:55:37.7 05:28:02.7 Male
314. 322 Michelle Taylor 10:56:44.5 05:29:09.5 Female (no club)
T315. 370 Peter Phillips 10:57:01.0 05:29:26.0 Male Loftus & Whitby AC
T315. 143 Gareth Phillips 10:57:01.0 05:29:26.0 Male Gateshead Harriers & AC
T317. 278 Lisa Davies 10:58:48.7 05:31:13.7 Female Islwyn Runners
T317. 206 Jayne Jones 10:58:48.7 05:31:13.7 Female Islwyn Runners
T319. 335 Neil Jenkins 10:59:31.1 05:31:56.1 Male (no club)
T319. 165 Grant Williams 10:59:31.1 05:31:56.1 Male
321. 33 Anita Harper 11:01:19.9 05:33:44.9 Female Caerphilly Runners
322. 39 Avinash Madhav 11:08:54.9 05:41:19.9 Male (no club)
323. 336 Niall Cochrane 11:17:45.5 05:50:10.5 Male (no club)
324. 277 Lisa Brown 11:17:52.4 05:50:17.4 Female (no club)
325. 106 Dean Wallbank 11:19:52.1 05:52:17.1 Male Caerphilly Runners
326. 328 Mitchell Bosse 11:19:57.2 05:52:22.2 Male Caerphilly Runners
327. 248 Kaylea Palkowski 11:20:03.8 05:52:28.8 Female Caerphilly Runners
328. 101 David Bailyes 11:20:07.6 05:52:32.6 Male Caerphilly Runners
T329. 175 Hugh Connolly 11:20:29.5 05:52:54.5 Male Vale SLSC
T329. 70 Claire Connolly 11:20:29.5 05:52:54.5 Female Vale SLSC
331. 95 Darpan Singh 11:21:06.1 05:53:31.1 Male Pontyclun Road Runners
T332. 130 Emma Reed 11:21:58.2 05:54:23.2 Female Pontyclun Roadrunners
T332. 451 Stephen Shepheard 11:21:58.2 05:54:23.2 Male Pontyclun Road Runners
334. 334 Neil Henn 11:22:16.9 05:54:41.9 Male -Individual-
335. 448 Sivachidambaram Sadasivam 11:23:25.9 05:55:50.9 Male Maindy Harriers
336. 29 Andrew Wylie 11:23:33.4 05:55:58.4 Male
337. 90 Daniel Symons 11:27:42.2 06:00:07.2 Male (no club)
T338. 216 John Cunnane 11:31:45.1 06:04:10.1 Male Pontyclun Road Runners
T338. 323 Michelle Webb 11:31:45.1 06:04:10.1 Female
T340. 256 Kerry Rockey 11:40:45.6 06:13:10.6 Female Pontyclun Road Runners
T340. 36 Anthony Williams 11:40:45.6 06:13:10.6 Male Instarunners wales
342. 247 Kay Lawless 11:46:26.8 06:18:51.8 Female Pontyclun Roadrunners
343. 75 Coen De Groot 11:49:25.9 06:21:50.9 Male (no club)
344. 55 Cath Fuge 11:49:52.0 06:22:17.0 Female
T345. 15 Alison Brown 11:50:41.3 06:23:06.3 Female Warrington Road Runners
T345. 246 Katrina Talbot 11:50:41.3 06:23:06.3 Female
T347. 150 Gary Matthews 11:51:03.4 06:23:28.4 Male WPT
T347. 496 Wendy Johnson 11:51:03.4 06:23:28.4 Female WPT THAI BOXING AND FITNESS
T349. 273 Leighton Bryant 11:52:12.6 06:24:37.6 Male WPT THAI BOXING AND FITNESS
T349. 499 William Thomas 11:52:12.6 06:24:37.6 Male WPT THAI BOXING AND FITNESS
351. 372 Peter Wiblin 11:52:48.4 06:25:13.4 Male
T352. 270 Lee Thompson 11:54:55.7 06:27:20.7 Male
T352. 338 Nick Davies 11:54:55.7 06:27:20.7 Male Caerphilly Runners
354. 207 Jennifer Lapsins 11:57:27.1 06:29:52.1 Female
T355. 59 Cathy Gould 12:06:48.9 06:39:13.9 Female Caerphilly Runners
T355. 131 Emma Roberts 12:06:48.9 06:39:13.9 Female Caerphilly Runners
357. 424 Sarah Bailey 12:14:33.6 06:46:58.6 Female Oh Ladies Running Club