Final Results

Pos Bib Name Time ± Group Team
1. 55 Didrik Prestegård 00:34:25.2 00:00:00.0 ungdomsklasseSuperSprint-M Åsane ck
2. 65 Vetle Vatnem 00:34:42.3 00:00:17.1 ungdomsklasseSuperSprint-M HTK
3. 61 Are Nygaard 00:36:21.2 00:01:56.0 ungdomsklasseSuperSprint-M Haugesund Triathlonklubb
4. 63 Hanna Grieg Sæthre 00:41:14.0 00:06:48.8 ungdomsklasseSuperSprint-K
5. 59 Birk Iden 00:41:45.1 00:07:19.9 ungdomsklasseSuperSprint-M Morvik
T6. 58 Styrk Nagell Skogland 00:42:41.6 00:08:16.4 ungdomsklasseSuperSprint-M Haugesund Triathlonklubb
T6. 66 Julie Wiig 00:42:41.6 00:08:16.4 ungdomsklasseSuperSprint-K Haugesund Triathlonklubb
8. 62 Viktoria Mæhle 00:46:00.7 00:11:35.5 ungdomsklasseSuperSprint-K ARNA SLK
9. 64 Lisa Eide Salhus 00:46:11.4 00:11:46.2 ungdomsklasseSuperSprint-K Åstveit svømmeklubb
10. 11 Dan Jørgen Sørheim 01:10:20.4 00:35:55.2 trimSprint-M BTC
11. 4 Øyvind Helgeland 01:11:13.8 00:36:48.6 trimSprint-M
12. 51 Vidar Brevik 01:12:43.2 00:38:18.0 trimSprint-M Bergen Triathlon Club
13. 49 Cedric Stølen-Guibert 01:14:33.3 00:40:08.1 trimSprint-M Bergen
14. 16 Trond Koteng 01:14:48.8 00:40:23.6 trimSprint-M Sjøforsvaret
15. 35 Trygve Johnse 01:15:51.6 00:41:26.4 trimSprint-M Åsane Håndball
16. 48 Kjetil Juliussen 01:16:04.3 00:41:39.1 trimSprint-M Bergen
17. 50 Thomas Wiig 01:16:14.1 00:41:48.9 trimSprint-M Haugesund Triathlonklubb
18. 40 Frank Storlid 01:16:32.3 00:42:07.1 trimSprint-M Åsane ck
19. 24 Tor Olav Kalberg 01:16:55.9 00:42:30.7 trimSprint-M Askelandsbanden
20. 32 Øystein Pettersen 01:17:18.1 00:42:52.9 trimSprint-M Myrdalskogen racers
21. 34 Tone Raaen 01:17:44.3 00:43:19.1 trimSprint-K
22. 46 Nina Bergsvik Thorn 01:18:11.9 00:43:46.7 trimSprint-K Åsane ck/ team smartfishfuji/ BTC
23. 28 Robert Mc Cann 01:19:17.5 00:44:52.3 trimSprint-M
24. 30 Frode Koldal 01:19:37.9 00:45:12.7 trimSprint-M
25. 38 Jarle Teigland 01:19:40.2 00:45:15.0 trimSprint-M Bergen Nord Sykkelklubb
26. 37 Thomas Dahl Orø 01:19:52.3 00:45:27.1 trimSprint-M
27. 25 Mathias Sørensen 01:20:08.3 00:45:43.1 trimSprint-M
28. 1 Ingrid Næss Haugetun 01:20:20.1 00:45:54.9 trimSprint-K Åsane ck
29. 17 Michael Sørli 01:21:12.8 00:46:47.6 trimSprint-M Valkyrien IL
30. 8 Therese Handal 01:21:49.2 00:47:24.0 trimSprint-K Bergen Triathlon Club
31. 36 Sjur Thorsen 01:23:17.7 00:48:52.5 trimSprint-K Ulset
32. 10 Catharina Varchmin-Mittelstädt 01:23:59.4 00:49:34.2 trimSprint-K BTC
33. 54 Helge Flesland 01:24:01.1 00:49:35.9 trimSprint-M Bergen Triathlon Club
34. 43 Henry Runge 01:24:16.9 00:49:51.7 trimSprint-M
35. 42 Kristian Reksten 01:24:41.3 00:50:16.1 trimSprint-M
36. 52 Jarle Mork Eikås 01:27:36.8 00:53:11.6 trimSprint-M
37. 23 Thomas Sørensen 01:28:48.1 00:54:22.9 trimSprint-M
38. 5 Are Severin Martinsen 01:28:50.5 00:54:25.3 trimSprint-M BKK BIL
39. 7 Jannicke Berg Kronhaug 01:30:39.5 00:56:14.3 trimSprint-K -
40. 27 Daniel Webb 01:31:39.5 00:57:14.3 trimSprint-M
41. 9 Siv-Elin Carlsen 01:31:53.6 00:57:28.4 trimSprint-K
42. 47 Dag Solbakken 01:33:53.6 00:59:28.4 trimSprint-M -
43. 21 Ørjan Salomonsen 01:34:27.3 01:00:02.1 trimSprint-M
44. 22 Ellen Møller Vikebø 01:37:48.4 01:03:23.2 trimSprint-K
45. 12 Anette Kvinge Nilsson 01:37:51.9 01:03:26.7 trimSprint-K BTC
46. 45 Åshild Wergeland 01:40:48.8 01:06:23.6 trimSprint-K Ask
47. 18 Lynn Marquardt 01:41:36.5 01:07:11.3 trimSprint-M
48. 20 Bjørnar Støylen Sæhle 01:45:24.3 01:10:59.1 trimSprint-M
49. 13 Kine Randal 01:50:06.0 01:15:40.8 trimSprint-K