Final Results

Pos Bib Name Time ± Team
1. 153 Manuel Pastor Ortiz 03:29:41.6 00:00:00.0
2. 133 Keith Holt 03:31:16.9 00:01:35.3 Team Sin Nombre
T3. 152 Kim Olsen 03:53:30.1 00:23:48.5
T3. 114 Ronny De Cocker 03:53:30.1 00:23:48.5 Team Banana
5. 101 Felix Allen 03:56:54.9 00:27:13.3 Team Sin Nombre
6. 154 Timothy Pendergast 03:57:54.2 00:28:12.6
7. 121 William Foreman 04:18:01.3 00:48:19.7 Team Saga
8. 107 Arend Burgers 04:21:57.8 00:52:16.2 Team Beer
9. 112 Kevin Coughlan 04:22:26.8 00:52:45.2 Team SKP
10. 157 Sam Reed 04:32:49.7 01:03:08.1 Team SKP
11. 172 Matthew Woodrow 04:33:59.1 01:04:17.5 Team Banana
12. 167 Evert Verhagen 04:44:29.8 01:14:48.2
13. 156 Ray Raper 04:45:08.1 01:15:26.5 Team Saga
14. 118 John Dybkjaer 04:45:49.7 01:16:08.1 Team Outdoor Adventure
15. 129 Paul Hewitson 04:47:46.2 01:18:04.6 Team SKP
T16. 136 Claire Jamieson 04:48:07.1 01:18:25.5 Team Donald Brexit
T16. 146 Sarah Morris 04:48:07.1 01:18:25.5
18. 110 Frank Chu 04:51:03.9 01:21:22.3 Team Murray
19. 131 Duncan Holland 04:54:30.3 01:24:48.7 Team Sin Nombre
20. 160 Thomas Roende Noegaard 04:56:08.5 01:26:26.9 Team Karma Boys
21. 168 Mikkel Vinter 04:56:37.7 01:26:56.1 Team Karma Boys
T22. 127 Susanne Hastrup 04:58:05.3 01:28:23.7 Team Karma Girls
T22. 103 Vibeke Bache 04:58:05.3 01:28:23.7 Team Karma Girls
24. 102 Duncan Baber 04:58:30.1 01:28:48.5
25. 105 Andrica Black 04:58:42.1 01:29:00.5
26. 144 Jakob Ljungberg 05:00:08.0 01:30:26.4
27. 142 Rafael Krijgsman 05:04:59.8 01:35:18.2
28. 128 Timothy Haughton 05:13:46.4 01:44:04.8 Team Murray
29. 132 Johan Hollants 05:15:23.9 01:45:42.3
30. 122 Richard Fox 05:27:41.9 01:58:00.3
31. 126 Graeme Harvey 05:32:15.8 02:02:34.2
32. 100 Kurt Alderweireldt 05:36:08.4 02:06:26.8
33. 115 Diego De Doncker 05:36:12.2 02:06:30.6
34. 169 Marco Vola 05:38:58.4 02:09:16.8
35. 148 Carsten Nielsen 05:45:30.0 02:15:48.4 Team Outdoor Adventure
36. 106 Stefano Bosio 05:45:44.0 02:16:02.4
37. 149 Louise Nielsen 05:46:13.4 02:16:31.8 Team Outdoor Adventure
T38. 145 Paul Morgan 05:46:37.7 02:16:56.1 Team Donald Brexit
T38. 166 Hennie Van Velzen 05:46:37.7 02:16:56.1
40. 124 Karin Gros Ostergaard 05:48:11.1 02:18:29.5 Team Karma Girls
41. 140 Peter Kleist 05:51:54.6 02:22:13.0
42. 125 Grzegorz Gucwa 05:53:48.7 02:24:07.1
T43. 161 Michael Rosher 06:08:43.3 02:39:01.7 Team Sloth
T43. 143 Nicky Lees 06:08:43.3 02:39:01.7
45. 162 Gareth Stride 06:11:22.9 02:41:41.3 Team Beatles
T46. 141 Jesper Kramer 06:11:41.6 02:42:00.0 Team Karma Boys
T46. 155 Hanne Plehn 06:11:41.6 02:42:00.0
48. 150 John Osullivan 06:14:33.8 02:44:52.2 Team Murray
T49. 173 Wilco Wortelboer 06:16:25.7 02:46:44.1
T49. 164 Astrid Valks 06:16:25.7 02:46:44.1
51. 135 Sheena Jackson 06:17:22.5 02:47:40.9 Team Sloth
52. 137 Dan Jensen 06:23:54.5 02:54:12.9 Team Ninja
53. 147 Pia Neve 06:26:28.0 02:56:46.4 Team Ninja
T54. 158 Robert Reid 06:29:58.5 03:00:16.9
T54. 104 John Barratt 06:29:58.5 03:00:16.9
56. 163 Francoise Therin 06:32:31.7 03:02:50.1
57. 159 Peter Robinson 06:44:03.4 03:14:21.8
58. 123 Malcolm Gordon 06:44:33.3 03:14:51.7
59. 171 Philip White 06:55:21.1 03:25:39.5
60. 134 Chris Ianson 07:05:02.6 03:35:21.0 Team Donald Brexit
61. 117 Mel Dutka 07:13:18.8 03:43:37.2 Team Sloth
T62. 113 Megan Dale 07:24:28.2 03:54:46.6 Team Beatles
T62. 116 Daniel Ditlev Pedersen 07:24:28.2 03:54:46.6 Team Beatles
64. 109 Alfonso Chan 07:52:37.3 04:22:55.7
- 119 Stuart Farnan - - Team Banana
- 170 Iain Wallace - - Team Saga
- 138 Peter Jensen - - Team Ninja
- 13 Unnamed Racer - -
- 139 Orla Kastberg - - Team Beer
- 151 Simone Olivero - -