Final Results

Pos Bib Name Time ± Group Team
1. 6 Vanessa Eagland 08:03:51.9 00:00:00.0 GoTri GoTri
2. 2 Angela Worrell 08:04:11.4 00:00:19.5 GoTri GoTri
3. 80 Emma Price Stephens 08:05:24.2 00:01:32.3 FOpen Torfaen Triathlon Club
4. 79 Andrew Boyd 08:05:25.5 00:01:33.6 MV40 0
5. 3 Catherine Skuse 08:05:34.7 00:01:42.8 GoTri GoTri
6. 5 Tracey Whawell 08:05:51.6 00:01:59.7 GoTri GoTri
7. 74 Dave Kane 08:05:52.4 00:02:00.5 MV40 0
8. 77 Aoibh Clarke 08:05:58.1 00:02:06.2 FOpen Teme leisure tri club
9. 69 Jamie Lyall 08:05:59.5 00:02:07.6 MV40 Evesham Vale Triathletes EVT
10. 62 Chris Balodis 08:06:04.5 00:02:12.6 MV40 Tri Team Glos
11. 67 Harriet Curwell 08:06:10.0 00:02:18.1 FOpen 0
12. 61 Lee Wood 08:06:16.9 00:02:25.0 MOpen Team Owensis
13. 68 Andrew Short 08:06:17.1 00:02:25.2 MV60+ 0
14. 73 Samantha Boswell 08:06:24.7 00:02:32.8 FV40 0
15. 64 Andrew Milner 08:06:26.0 00:02:34.1 MV50 Stroud & District AC
16. 72 Stephanie Cox 08:06:30.2 00:02:38.3 FV40 Do3
17. 71 Paul Mclennan 08:06:40.0 00:02:48.1 MV50 0
18. 50 Andrew Southwell 08:06:45.5 00:02:53.6 MOpen 0
19. 57 Emily Swales 08:06:56.7 00:03:04.8 FV40 0
20. 51 Alex Griffiths 08:07:01.5 00:03:09.6 FV40 Rugby Triathlon Club
21. 63 Chris Young 08:07:06.2 00:03:14.3 MOpen DRCTri
22. 76 Georgie Ormandy 08:07:06.6 00:03:14.7 FOpen Worcester Triathlon Club
23. 47 Sian Smith 08:07:07.5 00:03:15.6 FV40 Tewkesbury Triathlon Club
24. 45 Mark Perkins 08:07:13.2 00:03:21.3 MV40 0
25. 56 Richard Barr 08:07:32.3 00:03:40.4 MV60+ 0
26. 54 David Potter 08:07:35.6 00:03:43.7 MOpen Malvern Triathlon CLub
27. 46 Nicola Bullock 08:07:51.5 00:03:59.6 FV50 Tri Energy
28. 48 Jeremy Trumper 08:07:54.4 00:04:02.5 MV50 0
29. 43 David Bullock 08:08:00.6 00:04:08.7 MV50 Tri Energy
30. 49 Julie Willis 08:08:03.1 00:04:11.2 FV60+ Newent Runners
31. 36 Shelley Holloway 08:08:07.7 00:04:15.8 FOpen 0
32. 39 Russell Barnes 08:08:17.6 00:04:25.7 MV40 0
33. 42 Rhiannon George 08:08:18.0 00:04:26.1 FOpen 0
34. 35 Philip Hall 08:08:19.4 00:04:27.5 MV50 Triathlon Redditch
35. 44 Emily Summersgill 08:08:19.8 00:04:27.9 FOpen 0
36. 27 Charlotte Swain 08:08:29.6 00:04:37.7 FV40 Tri Energy
37. 38 Penny Lewis 08:08:30.1 00:04:38.2 FV50 Almost Athletes
38. 32 Linda Coxshall 08:08:32.1 00:04:40.2 FV40 Tri X
39. 37 Emily Wort 08:08:34.6 00:04:42.7 FOpen 0
40. 18 Alex Whitfield 08:08:37.7 00:04:45.8 MOpen 0
41. 21 Mike Fidler 08:08:43.4 00:04:51.5 MV50 Triathlon redditch
42. 10 Steve Phelps 08:08:44.8 00:04:52.9 MOpen 0
43. 31 Nicole Hope 08:08:51.9 00:05:00.0 FOpen 0
44. 41 Sarah Bratton 08:08:56.6 00:05:04.7 FV40 0
45. 26 Graham Withers 08:09:17.2 00:05:25.3 MV40 Fat Boy Triclub
46. 20 Hedley Phillips 08:09:24.7 00:05:32.8 MV40 0
47. 14 Emily Summers 08:09:26.6 00:05:34.7 FOpen 0
48. 16 Richard Eden 08:09:31.6 00:05:39.7 MV60+ Stratford Upon Avon AC
49. 28 Geoff Enoch 08:09:42.1 00:05:50.2 MV60+ 0
50. 17 Scott Mcaleer 08:10:02.8 00:06:10.9 FOpen 0
51. 15 Helen Tuite 08:10:06.7 00:06:14.8 FV50 Triathlon Redditch
52. 12 Kim Owen 08:10:06.8 00:06:14.9 FV50 0
53. 29 Lorraine Wilson 08:10:55.3 00:07:03.4 FV50 Abingdon Vale Tri
54. 52 Lucy Pugh 08:11:19.4 00:07:27.5 FOpen Abingdon Vale Tri
55. 19 Trevor Clarke 08:11:33.5 00:07:41.6 MV50 #N/A
56. 11 Cherry Eden 08:12:00.2 00:08:08.3 FV60+ Stratford Upon Avon AC
57. 8 Annette Bennett 08:12:26.8 00:08:34.9 FV40 0