Final Results

Pos Bib Name Time ±
1. 46 Nicolay Sevang 00:13:03.6 00:00:00.0
2. 78 Ulrik Arnesen 00:13:06.3 00:00:02.7
3. 18 Magnus Hellum 00:13:09.0 00:00:05.4
4. 51 Aksel Aasbø 00:13:43.5 00:00:39.9
5. 47 Ola Starumsheim 00:13:44.5 00:00:40.9
6. 34 Mads Grøholt 00:13:46.0 00:00:42.4
7. 62 Armann Saastad 00:13:49.8 00:00:46.2
8. 14 Jonas Thoresen 00:13:53.2 00:00:49.6
9. 60 Henrik Hillestad 00:13:55.1 00:00:51.5
10. 77 Mathias Bertet 00:13:57.1 00:00:53.5
11. 70 Mads Jensen 00:14:03.7 00:01:00.1
12. 74 Kjetil Bånerud 00:14:07.6 00:01:04.0
13. 24 Lars Vik 00:14:15.3 00:01:11.7
14. 65 Astrid U Jacobsen 00:14:16.3 00:01:12.7
15. 13 Sondre Sørby 00:14:20.0 00:01:16.4
16. 10 Lars Stangeland 00:14:30.0 00:01:26.4
17. 69 Fredrik Nilsen 00:14:37.3 00:01:33.7
18. 48 Tobias Mortensen 00:14:43.6 00:01:40.0
19. 12 Fredrik Rogstad 00:14:47.8 00:01:44.2
20. 27 Halvor Dybdal 00:14:49.3 00:01:45.7
21. 16 Sebastian Fjeld 00:14:51.3 00:01:47.7
22. 35 Danis B 00:15:01.3 00:01:57.7
23. 68 Eikil Aasbø 00:15:02.4 00:01:58.8
24. 52 Kristoffer Thorud 00:15:11.1 00:02:07.5
25. 30 Sigurd Nicolaysen 00:15:14.4 00:02:10.8
26. 29 Marion Hüber 00:15:15.2 00:02:11.6
27. 72 Henrik Whalstrøm 00:15:17.5 00:02:13.9
28. 64 Sigurd Hilland 00:15:20.1 00:02:16.5
29. 49 Kristoffer Valøy 00:15:30.2 00:02:26.6
30. 11 Ola Berg 00:15:34.1 00:02:30.5
31. 76 Ferdinand Fremming 00:15:44.1 00:02:40.5
32. 50 Hanna Andersen 00:15:48.1 00:02:44.5
33. 19 Oda Scheele 00:15:57.1 00:02:53.5
34. 33 Kristoffer Vidding 00:16:14.8 00:03:11.2
35. 84 Unnamed Racer 00:16:17.1 00:03:13.5
36. 56 Martin Hillestad 00:16:20.0 00:03:16.4
37. 17 Nora Andersen 00:16:23.0 00:03:19.4
T38. 61 Cathrine Magnusson 00:16:37.0 00:03:33.4
T38. 57 Jørgen Thorud 00:16:37.0 00:03:33.4
40. 42 Julia Brønmo 00:16:46.1 00:03:42.5
41. 21 Yngvild L Breivik 00:16:51.2 00:03:47.6
42. 20 Sunniva Cook 00:16:58.7 00:03:55.1
43. 22 Anna Karoliussen 00:17:02.4 00:03:58.8
44. 36 Andreas Adli 00:17:03.7 00:04:00.1
45. 67 William Helstad 00:17:05.7 00:04:02.1
46. 55 Trond Helø 00:17:06.6 00:04:03.0
47. 38 Nora Falster 00:17:08.1 00:04:04.5
48. 73 Vilde Golberg 00:17:11.3 00:04:07.7
49. 85 Unnamed Racer 00:17:18.8 00:04:15.2
50. 25 Malene Jebsen 00:17:25.7 00:04:22.1
51. 44 Filippa Marcussen 00:17:27.3 00:04:23.7
52. 80 Brinje Haugli 00:17:51.9 00:04:48.3
53. 53 Adele Askhaug 00:17:55.4 00:04:51.8
54. 59 Mathilde Eikeli 00:17:58.3 00:04:54.7
55. 81 Astrid Arnesen 00:17:59.6 00:04:56.0
56. 15 Martine Engen 00:19:10.9 00:06:07.3
57. 40 Pia Engmoen 00:19:18.9 00:06:15.3
58. 43 Ingrid Aasen 00:19:31.4 00:06:27.8
59. 37 Kaisa Holm 00:19:51.5 00:06:47.9
60. 54 Fredrikke Nymoen 00:19:59.5 00:06:55.9
61. 32 Benedicte Germundson 00:20:02.6 00:06:59.0
62. 31 Emilie Kaspersen 00:21:01.2 00:07:57.6
63. 28 Hedvik Andersen 00:21:02.4 00:07:58.8
64. 45 Martine Bakken 00:21:38.4 00:08:34.8
65. 63 Hanna Skrindo 00:21:44.9 00:08:41.3
66. 82 Emilie Sørkedalen 00:21:50.3 00:08:46.7
67. 83 Ingunn Hofgaard 00:23:55.2 00:10:51.6