Final Results

Pos Bib Name Time ± Group Team
T1. 79 Grahame Veitch 05:10:31.3 00:00:00.0 M Kelso Wheelers
T1. 61 Michael Pluckrose 05:10:31.3 00:00:00.0 M
3. 76 Peter Squires 05:17:31.8 00:07:00.5 M Big Bear Bikes Cycling Club
4. 24 Paul Cooper 05:37:14.0 00:26:42.7 M Army Cycling Union
5. 69 Stephen Renshaw 05:37:21.3 00:26:50.0 M Otley CC
6. 96 Marie Meldrum 05:37:42.6 00:27:11.3 F
7. 80 Fraser Veitch 05:52:31.9 00:42:00.6 M Kelso Wheelers
8. 34 David Gunning 05:56:35.2 00:46:03.9 M
9. 66 Tony Preston 05:59:58.4 00:49:27.1 M
10. 95 Unnamed Racer 06:07:47.9 00:57:16.6
11. 70 John Robson 06:11:33.5 01:01:02.2 M
12. 35 Simon Harradine 06:12:20.0 01:01:48.7 M
13. 9 Chris Boustred 06:17:57.9 01:07:26.6 M
14. 71 Damon Rodwell 06:30:26.2 01:19:54.9
15. 1 Norman Agnew 06:37:12.5 01:26:41.2 M
16. 85 Andrew Wilkinson 06:41:10.8 01:30:39.5 M
17. 84 Phillip Wilkinson 06:41:19.7 01:30:48.4 M
18. 94 Unnamed Racer 06:57:46.6 01:47:15.3
19. 47 Paul Lamb 06:58:38.0 01:48:06.7 M
20. 72 Joe Rudin 06:59:05.9 01:48:34.6 M
21. 51 Stuart Morrison 07:09:14.6 01:58:43.3 M
22. 14 John Cann 07:17:03.6 02:06:32.3 M Blumilk.com
23. 45 Stacey Kinsella 07:32:00.5 02:21:29.2 M
24. 20 David Clark 07:41:00.0 02:30:28.7 M Richmond Cycling Club
25. 83 Willie Webster 07:41:02.2 02:30:30.9 M Leslie Bike Shop/Bikers Boutique
26. 75 Jane Squires 07:45:15.2 02:34:43.9 F Big Bear Bikes Cycling Club
27. 55 Jeremy Noble 07:53:49.6 02:43:18.3 M
28. 78 Neil Usher 08:15:29.6 03:04:58.3 M
29. 53 Simon Mudd 08:15:31.9 03:05:00.6 M Leyburn Bikes
30. 58 William Parsons 08:17:57.4 03:07:26.1 M
31. 2 Lewis Anderson 08:21:51.7 03:11:20.4 M
32. 30 Chris Farr 08:21:56.1 03:11:24.8 M
33. 37 Peter Heyworth 08:29:30.7 03:18:59.4 M Garstang Cycling Club
34. 87 Unnamed Racer 08:32:22.5 03:21:51.2
35. 86 Jason Winter 08:32:24.0 03:21:52.7 M
36. 16 Martyn Capper 08:32:26.9 03:21:55.6 M
37. 15 Caroline Capper 08:32:29.1 03:21:57.8 F
38. 12 James Brown 08:36:35.4 03:26:04.1 M
39. 48 Brian Little 08:41:59.6 03:31:28.3 M EMC
40. 3 Richard Armstrong 08:42:05.4 03:31:34.1 M
41. 28 John Davison 08:42:10.0 03:31:38.7 M
42. 21 Steven Clifford 08:42:20.4 03:31:49.1 M
43. 6 Ben Baxter 08:49:37.7 03:39:06.4 M
44. 36 Iain Hay 09:04:38.7 03:54:07.4 M
45. 43 Dennis Johnson 09:04:40.9 03:54:09.6 M
46. 89 Unnamed Racer 09:07:05.1 03:56:33.8
47. 67 Jeffrey Race 09:46:28.8 04:35:57.5 M
48. 13 Owen Brunsden 10:15:57.4 05:05:26.1 M Bicester Millennium CC
49. 77 James Tipping 10:16:05.8 05:05:34.5 M
50. 39 Andy Holmes 10:16:48.2 05:06:16.9 M
51. 74 Marta Serafin 10:17:40.7 05:07:09.4 F
52. 64 Steve Potts 10:18:10.9 05:07:39.6 M
53. 130 Unnamed Racer 10:18:49.7 05:08:18.4
54. 7 Katy Blake 10:19:59.2 05:09:27.9 F
55. 90 Unnamed Racer 10:37:18.3 05:26:47.0
56. 81 Nic Ward 10:56:14.3 05:45:43.0 M
57. 57 Anthony Parker 10:56:20.3 05:45:49.0 M
58. 23 Alexa Cook 10:56:48.4 05:46:17.1 F
59. 29 Luke Driscoll 11:38:51.1 06:28:19.8 M Blaydon Cycle Club