Final Results

Pos Bib Name Time ± Group Team
1. 82 Andrew Fisher 02:04:11.8 00:00:00.0 Male Solo '
2. 15 Rebecca Mingo 02:10:48.8 00:06:37.0 Female Solo '
3. 122 Ben Smith, Brian Corcoran 02:12:22.0 00:08:10.2 Male Team Soggy bottoms'
4. 127 John Yelland, John Wisner 02:14:14.4 00:10:02.6 Male Team The Two Johnnies (Mad Hatter Sports Events)'
5. 26 Vikki Thompson 02:15:49.5 00:11:37.7 Female Solo '
6. 37 Samantha Howard 02:19:36.7 00:15:24.9 Female Solo '
7. 116 Martin Cole, Paul Jones 02:21:38.6 00:17:26.8 Male Team CoJo'
8. 25 Sarah Osborne 02:22:12.2 00:18:00.4 Female Solo '
9. 133 Adam Gibson, Michela Vincent 02:24:05.9 00:19:54.1 Mixed Team Green Machines'
10. 141 Michele Chung, Mike Field 02:25:14.6 00:21:02.8 Mixed Team Streatham Stragglers'
11. 58 Michael Loiacono 02:25:34.2 00:21:22.4 Male Solo '
12. 39 John Armstrong 02:27:23.5 00:23:11.7 Male Solo '
13. 117 Jon Corpe, Neil Mccathie 02:27:24.7 00:23:12.9 Male Team Doctor and the Corpse'
14. 128 Michael Alexander, Matthew Cockerill 02:27:57.5 00:23:45.7 Male Team weswimrun.org'
T15. 47 David Forbes 02:28:09.9 00:23:58.1 Male Solo '
T15. 67 Iain Milligan 02:28:09.9 00:23:58.1 Male Solo '
17. 29 Ffion Davies 02:28:20.2 00:24:08.4 Female Solo '
18. 64 Padraig Mcdonnell 02:29:03.3 00:24:51.5 Male Solo '
19. 32 Anna Walmsley 02:29:52.3 00:25:40.5 Female Solo '
20. 68 Sean Simmons 02:30:11.1 00:25:59.3 Male Solo '
21. 71 Dan Noraika 02:31:34.7 00:27:22.9 Male Solo '
22. 33 Nicole Clarke 02:31:43.3 00:27:31.5 Female Solo '
23. 77 Dominic Lee 02:31:52.7 00:27:40.9 Male Solo '
24. 53 Simon Houghton 02:33:10.7 00:28:58.9 Male Solo '
25. 75 Dave Garrett 02:33:14.3 00:29:02.5 Male Solo '
26. 7 Sophie Biggs 02:33:30.5 00:29:18.7 Female Solo '
27. 70 Bill Adsett 02:34:17.5 00:30:05.7 Male Solo '
28. 119 Ady Green, Adam Green 02:34:18.8 00:30:07.0 Male Team Green Amphibians'
29. 45 Simon Crowther 02:34:21.7 00:30:09.9 Male Solo '
30. 73 Mark Sander 02:34:28.0 00:30:16.2 Male Solo '
31. 63 Benjamin Penfold 02:37:31.4 00:33:19.6 Male Solo '
32. 80 Peter Kinnell 02:38:14.5 00:34:02.7 Male Solo '
33. 115 John Gill, David Gill 02:38:18.5 00:34:06.7 Male Team British Brothers'
34. 152 Marc Baker, Larisa Green 02:39:28.0 00:35:16.2 Mixed Team Wessex Whispers'
35. 118 Phil Newton, Rob Newton 02:39:46.0 00:35:34.2 Male Team Earth Wind and Fire'
36. 50 Steve Johnson 02:40:10.3 00:35:58.5 Male Solo '
37. 142 Jon Foster, Heddus Davies 02:40:59.3 00:36:47.5 Mixed Team Super Furry Mammals'
38. 46 Andy Page 02:41:08.4 00:36:56.6 Male Solo '
39. 55 Bob Evans 02:41:19.5 00:37:07.7 Male Solo '
40. 69 Stephen Thurkettle 02:41:48.0 00:37:36.2 Male Solo '
41. 51 Jason Barrett 02:42:00.2 00:37:48.4 Male Solo '
42. 111 Sarah Percival, Christine Meek 02:43:07.6 00:38:55.8 Female Team The Rubber Dollies'
43. 66 Hywel Davies 02:43:25.7 00:39:13.9 Male Solo '
44. 20 Charlotte Mountain 02:43:30.2 00:39:18.4 Female Solo '
45. 59 Dean Mcintyre 02:43:54.1 00:39:42.3 Male Solo '
46. 49 Neil Edwards 02:44:02.7 00:39:50.9 Male Solo '
47. 34 Paula Low 02:44:07.4 00:39:55.6 Female Solo '
48. 120 Chris Armour, David Owens 02:44:35.6 00:40:23.8 Male Team Master Blasters'
49. 31 Stephanie Voss 02:45:28.1 00:41:16.3 Female Solo '
50. 139 Emma Butcher, Philip Walker 02:45:39.8 00:41:28.0 Mixed Team Phil'n'Em'
51. 3 Lauren Keeler 02:45:48.6 00:41:36.8 Female Solo '
52. 76 Richard Nelsson 02:45:57.8 00:41:46.0 Male Solo '
53. 121 Stephen Davies, Matthew Davies 02:46:54.9 00:42:43.1 Male Team Real Swim Run Team'
54. 62 Wayne Stevens 02:48:49.7 00:44:37.9 Male Solo '
55. 57 Simon Reeve 02:48:56.4 00:44:44.6 Male Solo '
56. 132 Terry Stanley, Gina Stanley 02:49:49.6 00:45:37.8 Mixed Team G&T'
57. 81 Kim Kristiansen 02:49:56.3 00:45:44.5 Male Solo '
58. 87 David Shiels 02:50:42.5 00:46:30.7 Male Solo '
59. 85 Alan Turner 02:51:22.5 00:47:10.7 Male Solo '
60. 9 Paula Robinson 02:51:27.2 00:47:15.4 Female Solo '
61. 149 Meurig Thomas, Andrea Mageean 02:52:24.3 00:48:12.5 Mixed Team The Whacky Racers'
62. 147 Nicola Gilder, James Gilder 02:52:52.2 00:48:40.4 Mixed Team Team Gilder'
63. 107 Polly Ogorman, Anna Simpson 02:53:43.4 00:49:31.6 Female Team PollyAnna'
64. 150 Andrea Garrington, Craig Fowler 02:54:12.0 00:50:00.2 Mixed Team The Zimmer Frames'
65. 48 David Lilley 02:54:30.5 00:50:18.7 Male Solo '
66. 42 Neil Morton 02:55:07.1 00:50:55.3 Male Solo '
67. 8 Clare Gibson 02:56:31.2 00:52:19.4 Female Solo '
68. 146 Graham Garrett, Nicky Garrett 02:56:32.1 00:52:20.3 Mixed Team Team G'
69. 65 Ian Rock 02:59:28.7 00:55:16.9 Male Solo '
70. 36 Rebecca Taton 02:59:36.1 00:55:24.3 Female Solo '
71. 148 Simon Ward, Rachael Rathbone 03:00:02.2 00:55:50.4 Mixed Team The Paddle Joggers'
72. 134 Tim Munslow, Karen Munslow 03:02:48.9 00:58:37.1 Mixed Team Handbridge reds'
73. 84 Omer Tzor 03:02:53.6 00:58:41.8 Male Solo '
74. 35 Catherine Sykes 03:02:55.6 00:58:43.8 Female Solo '
75. 5 Gemma Piron 03:03:57.8 00:59:46.0 Female Solo '
76. 18 Jane Weatherill 03:05:10.9 01:00:59.1 Female Solo '
77. 43 Ian Oliver 03:05:59.8 01:01:48.0 Male Solo '
78. 16 Katherine Obrien 03:06:51.0 01:02:39.2 Female Solo '
79. 131 Alan Bruce, Charlotte Mulon 03:06:56.4 01:02:44.6 Mixed Team Captain Singe'
80. 151 Meilyr Wyn, Jessica Alberta Wyn 03:07:39.9 01:03:28.1 Mixed Team Tim Eglwys'
81. 136 Michael Sykes, Libby Unsworth 03:07:44.8 01:03:33.0 Mixed Team Nevilles Cross Battlers A-Team'
82. 13 Joanne Parker-Stirling 03:08:13.8 01:04:02.0 Female Solo '
83. 74 Stephen Harley 03:08:19.6 01:04:07.8 Male Solo '
84. 90 Matthew, Davenport 03:08:43.9 01:04:32.1 Male Solo '
85. 72 Neil Bowler 03:09:17.9 01:05:06.1 Male Solo '
86. 137 Jenny Search, Neal Wade 03:11:39.2 01:07:27.4 Mixed Team Nevilles Cross Battlers B-Team'
87. 11 Amanda Brown 03:13:21.3 01:09:09.5 Female Solo '
88. 19 Helen Ralph 03:13:51.0 01:09:39.2 Female Solo '
89. 114 Mike Garnock-Jones, Mike Curtis 03:16:11.5 01:11:59.7 Male Team Barely Athletic'
90. 83 Ian Blakemore 03:16:11.8 01:12:00.0 Male Solo '
91. 101 Charlotte Taylor, Claire Townsend 03:16:36.8 01:12:25.0 Female Team Chilly Turtles'
92. 28 Claire Thomas 03:17:49.1 01:13:37.3 Female Solo '
93. 125 Darren Thoirs, Kenny Anderson 03:18:01.9 01:13:50.1 Male Team Sweaty Socks'
94. 108 Carol Francis, Diane Rattray 03:18:26.7 01:14:14.9 Female Team Splash Sisters'
95. 21 Adele Van Eden 03:18:30.0 01:14:18.2 Female Solo '
96. 6 Sylvia Boker 03:19:05.2 01:14:53.4 Female Solo '
97. 30 Elaine Ball 03:20:18.4 01:16:06.6 Female Solo '
98. 12 Fiona Fisher 03:20:37.7 01:16:25.9 Female Solo '
99. 112 Karen Carter, Shirley Sneddon 03:20:55.5 01:16:43.7 Female Team Warrior Princesses'
100. 1 Caroline Hurley 03:20:56.5 01:16:44.7 Female Solo '
101. 52 Antony Pretty 03:21:05.0 01:16:53.2 Male Solo '
102. 143 Julia Burns, Mark Bagshaw 03:23:42.4 01:19:30.6 Mixed Team Super Penguins!'
103. 100 Sandy Bebbington, Carol Sturrock 03:23:54.4 01:19:42.6 Female Team Candy Crash'
104. 86 Roy Fisher 03:24:40.6 01:20:28.8 Male Solo '
105. 44 Adrian Lawrence 03:25:20.5 01:21:08.7 Male Solo '
106. 105 Vanessa Ford, Zoe Payne 03:29:31.5 01:25:19.7 Female Team Green Wave'
107. 27 Dawn Thomas 03:30:39.4 01:26:27.6 Female Solo '
108. 79 John Boyd 03:36:13.7 01:32:01.9 Male Solo '
109. 144 Amy Goldby, Phil Clemas 03:37:52.1 01:33:40.3 Mixed Team Swim Run Repeat'
110. 23 Tara Lawfull 03:39:13.1 01:35:01.3 Female Solo '
111. 126 Chris Waters, Andrew Waters 03:39:51.0 01:35:39.2 Male Team Team Waters'
112. 135 Florine Fagniot, Alex Jacquelin 03:40:25.7 01:36:13.9 Mixed Team Meeko'
113. 22 Yolanda Evenblij 03:48:45.7 01:44:33.9 Female Solo '
114. 124 Ian Stafford, Riccardo Susio 03:55:59.4 01:51:47.6 Male Team Susio & Stafford'
115. 102 Sue Henley, Carol Mcdade 03:58:42.0 01:54:30.2 Female Team Crazy frogs'
116. 140 Sam Scannel, Kay Henderson 04:01:06.9 01:56:55.1 Mixed Team Rainbow snails'
117. 60 Robert Hudson 04:03:36.0 01:59:24.2 Male Solo '
118. 130 Lisa Copland, Kevin Smith 04:07:12.2 02:03:00.4 Mixed Team Always last.....'
119. 103 Jane Newman (dnf), Jill Wherry 04:08:22.8 02:04:11.0 Female Team Double Fools'
120. 145 Katy Nelson, Nicolas Dewalque 04:09:40.6 02:05:28.8 Mixed Team Swimrunshop.com'
121. 104 Susie Royston, Samantha Hoblyn 04:11:06.3 02:06:54.5 Female Team Exploding kittens'
122. 54 David Lewis 04:37:23.7 02:33:11.9 Male Solo '
123. 113 Jacqueline Holloway, Zara Duffield 04:46:00.4 02:41:48.6 Female Team Weim Mums'
124. 110 Mandy Blackman, Liz Mcindoe 05:08:12.8 03:04:01.0 Female Team The Pacemakers'