Final Results

Pos Bib Name Time ± Category Club
1. 100 David Cole 00:59:45.9 00:00:00.0 M20-39 Cycle Specific
2. 70 Rhys Harries 01:02:33.7 00:02:47.8 M20-39 Team Watt
3. 46 Ross Mcnally 01:02:34.6 00:02:48.7 M20-39 Pembrokeshire Velo
4. 67 Roscoe Howell 01:02:45.9 00:03:00.0 M20-39 Pembrokeshire Harriers
5. 102 Edward Clements 01:03:15.7 00:03:29.8 M20-39 Tenby Aces
6. 6 Richard Wilder 01:03:55.6 00:04:09.7 M40-49 Ufit Triathlon Club
7. 106 Jonathan Carrick 01:07:12.2 00:07:26.3 M40-49 Celtic Tri
8. 58 Richard Landon 01:07:49.3 00:08:03.4 M20-39 Tinworks Tri
9. 1 Tom Wye 01:08:29.7 00:08:43.8 M20-39
10. 18 George Speak 01:08:48.8 00:09:02.9 M20-39
11. 27 Jack Rees 01:09:05.3 00:09:19.4 M20-39 Pembrokeshire Tri
12. 57 Alan Latter 01:09:30.9 00:09:45.0 M40-49 West Coast Tri
13. 111 Michael Bool 01:09:33.1 00:09:47.2 M20-39 Pembrokeshire Tri
14. 101 Jason Cole 01:11:12.9 00:11:27.0 M20-39 Pembrokeshire Velo
15. 32 Steven Plumb 01:11:43.1 00:11:57.2 M40-49 Natberth Nobblers
16. 78 Niall Foster 01:12:07.4 00:12:21.5 M40-49 Cardiff Triathletes
17. 86 Phil Edwards 01:13:14.7 00:13:28.8 M40-49 Team Watt
18. 43 Ricki Morgan 01:13:45.6 00:13:59.7 M20-39 Tenby Aces / Team NBCC
19. 41 Mathew Newman 01:14:54.3 00:15:08.4 M40-49
20. 96 Shane Davies 01:14:57.8 00:15:11.9 M20-39 Team NFT
21. 31 Haydn Ralph 01:15:00.9 00:15:15.0 M20-39
22. 56 William Horton 01:15:12.7 00:15:26.8 M20-39
23. 48 Catherine Marks 01:15:22.4 00:15:36.5 F20-39 Pembrokeshire Tri
24. 37 Nick Parish 01:15:52.7 00:16:06.8 M20-39
25. 5 Ben Williams 01:15:57.2 00:16:11.3 M20-39
26. 117 Andrew Alcorn 01:17:28.2 00:17:42.3 M50-59
27. 89 Archie Dilks 01:17:40.9 00:17:55.0 MU20 Tenby Penguins
28. 82 Clive Evans 01:18:38.5 00:18:52.6 M50-59 Team Watt
29. 115 Colin Barrett 01:19:16.5 00:19:30.6 M40-49 Tenby Aces
30. 113 Sam Barton 01:19:19.9 00:19:34.0 M20-39 Pembrokeshire Tri
31. 16 Sophie Thomas 01:19:24.5 00:19:38.6 F20-39 Tenby Aces
32. 114 James Barton 01:19:55.4 00:20:09.5 M20-39
33. 19 Jamie Silvester 01:20:46.1 00:21:00.2 M20-39 Tenby Aces
34. 73 Matthew Halsted 01:21:05.4 00:21:19.5 M20-39
35. 97 Mike Davies 01:21:16.2 00:21:30.3 M20-39 [email protected] Tri
36. 88 James Dilks 01:21:18.3 00:21:32.4 M40-49 TROTs
37. 45 Melanie Miles 01:21:40.2 00:21:54.3 F40-49 Team NBCC
38. 69 Shayne Hembrow 01:21:59.0 00:22:13.1 M50-59 Monmouth Tri Club
39. 2 Mark Wusthoff 01:22:24.4 00:22:38.5 M40-49
40. 21 Simon Scurrell 01:23:02.0 00:23:16.1 M40-49 TROTs
41. 25 Steve Rich 01:23:10.2 00:23:24.3 M60+ Pembrokeshire Tri
42. 109 Haydn Boyce 01:23:36.8 00:23:50.9 M40-49
43. 84 Kimberley Evans 01:23:46.2 00:24:00.3 F20-39
44. 13 Andrew Thorp 01:23:58.4 00:24:12.5 M50-59
45. 30 Hugo Rattenbury 01:24:17.6 00:24:31.7 MU20
46. 3 Tim Wroblewski 01:24:32.0 00:24:46.1 M20-39 Pembrokeshire Tri
47. 81 Neil Evans 01:24:58.8 00:25:12.9 M40-49 West Coast Tri
48. 33 Debbie Phillips 01:25:07.6 00:25:21.7 F50-59 Tenby Aces
49. 47 William Martin 01:25:48.8 00:26:02.9 M20-39
50. 79 Ian Ford 01:26:06.2 00:26:20.3 M40-49 Tenby Aces
51. 90 Kevin Dean 01:26:30.1 00:26:44.2 M40-49 Pembrokeshire Tri
52. 60 Rhys Jones 01:27:07.8 00:27:21.9 M20-39 Pembrokeshire Harriers
53. 93 Matthew Davies 01:27:22.5 00:27:36.6 M40-49
54. 39 Nathan Orford 01:27:44.1 00:27:58.2 M40-49 Unknown Runner
55. 34 Jon Phillips 01:29:02.3 00:29:16.4 M60+ Tenby Aces
56. 83 Carl Evans 01:29:18.1 00:29:32.2 M20-39
57. 40 Claire Oldfield 01:30:12.4 00:30:26.5 F20-39 Pembrokeshire Harriers
58. 116 Kes Aleknavicius 01:30:47.7 00:31:01.8 M60+ Tenby Aces
59. 61 Michael Jones 01:31:21.5 00:31:35.6 M20-39 Celtic Tri
60. 92 Ieuan Davies 01:31:23.2 00:31:37.3 M40-49 Risc A Tri
61. 52 Dan Lewis 01:31:43.1 00:31:57.2 M60+ Narberth Dynamos
62. 62 Nia Jones 01:32:42.7 00:32:56.8 F20-39
63. 118 Andrew Adamson 01:35:12.1 00:35:26.2 M40-49 Tenby Aces
64. 29 Steven Rees 01:35:26.8 00:35:40.9 M40-49
65. 35 Dai Phillips 01:35:38.7 00:35:52.8 M20-39
66. 14 Lee Thompson 01:38:26.8 00:38:40.9 M50-59 The Knitting Club
67. 87 Mark Doble 01:38:37.9 00:38:52.0 M50-59
68. 59 Manuel Jesus Lago Fernandez 01:38:57.7 00:39:11.8 M40-49
69. 26 Matthew Reynolds 01:39:22.5 00:39:36.6 M50-59
70. 94 Mark Davies 01:39:27.4 00:39:41.5 M40-49
71. 8 Lisa Wells 01:39:42.5 00:39:56.6 F20-39
72. 63 Magda Jones 01:39:50.1 00:40:04.2 F20-39 ATAC
73. 65 Paul John 01:39:53.2 00:40:07.3 M40-49 ATAC
74. 23 Melinda Rickett 01:40:50.0 00:41:04.1 F60+ TCC
75. 20 Robert Silcox 01:40:51.6 00:41:05.7 M40-49 Team Watt
76. 91 Claire Deacon 01:41:09.8 00:41:23.9 F50-59 Pembrokeshire Tri
77. 104 Simon Churchill 01:44:22.9 00:44:37.0 M50-59
78. 72 Stephen Hamer 01:44:49.3 00:45:03.4 M40-49 Parc Bryn Bach Running Club
79. 80 Sam Flint 01:45:09.2 00:45:23.3 F50-59
80. 12 Chantelle Tovey 01:45:46.8 00:46:00.9 F20-39 Tenby Aces
81. 7 Rachael Whitfield 01:45:53.6 00:46:07.7 F40-49
82. 68 Michelle Hitches 01:45:55.2 00:46:09.3 F40-49
83. 110 Miranda Bowen 01:47:17.2 00:47:31.3 F40-49 TROTs
84. 24 Megan Haf Richards 01:51:33.4 00:51:47.5 F20-39
85. 112 Sara Bates 01:55:23.6 00:55:37.7 F40-49
86. 10 Helena Warne 01:56:06.7 00:56:20.8 F40-49
87. 11 Ian Warne 01:56:08.6 00:56:22.7 M50-59
88. 75 Julie Griffiths 02:02:56.4 01:03:10.5 F50-59
89. 76 Claire Grehan 02:02:57.7 01:03:11.8 F40-49